Марія Чепель – наша землячка, письменниця, авторка двох книг.

Вона, у складний для України час, силою слова допомагає здолати страждання та відчути себе людиною.

***

Людина народжується з болю

Етюд

Людина народжується з болю. Я кажу не лише про її появу на світ із лона матері. Я вам пишу про дещо інше. Просто поміркуйте.

Це як та сталь, що гартується у вогні. Це як тендітний паросток, що з болем пробиває твердь зашкарублої від зимових морозів землі і перетворюється на прекрасну квітку. Це як мелодія солдата, який звуками скрипки у бліндажі намагається заглушити пекельний стогін війни, промовляючи до побратимів, що життя, попри все, перемагає смерть, а краса врятує світ. Це як пекуча рана від втрати друга, який відходить у інший світ з посмішкою на вустах і на останньому подиху встигає сказати: «Усе буде добре, бо з нами Правда і Бог». І, помираючи, через біль народжується для Неба …

Якщо ти навчишся переживати втрати, але не падати у відчай; якщо твоя душа зранена, а ти не став байдужим; якщо, будучи зневаженим за бажання допомогти іншим, усе одно залишаєшся незламним вершителем Добра, ти — той, що створений з болю, ніби з пороху земного, і тому заслуговуєш на священне право називатися ЛЮДИНОЮ.

© Марія Чепель, 02.05.2022

Олександр Голяченко