Міністерство в справах ветеранів інформує, що право на отримання пенсії у зв’язку із втратою годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих військовослужбовців, які були на їх повному утриманні або одержували від них допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.
Юристи Українського ветеранського фонду дали роз’яснення щодо розмірів пенсій у зв’язку із втратою годувальника.
Розміри пенсії у випадку втрати годувальника
Членам сімей загиблих військовослужбовців нараховується пенсія у розмірі 70% грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї; якщо право на пенсію мають два і більше непрацездатних членів сім’ї (крім батьків, дружини (чоловіка)) — у розмірі 50% грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї. У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків.
Сім’ям військовослужбовців, які померли внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням служби, — 30% заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї.
Водночас зауважимо, що мінімальний розмір пенсій у випадку втрати годувальника не може бути меншим ніж два визначені законом розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Пенсія в разі втрати годувальника встановлюється на весь період, упродовж якого член сім’ї померлого вважається непрацездатним, а членам сім’ї, які досягли пенсійного віку, — довічно.
Якщо у людей, які належать до категорії осіб, яким має бути призначена пенсія у зв’язку із втратою годувальника, виникнуть запитання, то можна звернутися за індивідуальною консультацією до юристів Українського ветеранського фонду. Для цього треба залишити запит на спеціальній платформі: https://hotline.veteranfund.com.ua/
Лариса Шапіренко, завідувачка сектору «Хорошівське бюро правничої допомоги» прокоментувала: «Часто до нас за допомогою звертаються рідні загиблих із питаннями оформлення спадщини, встановлення фактів, що мають юридичне значення, щодо призначення виплат, а також із іншими проблемними питаннями».
Звернутися до найближчого бюро правничої допомоги по безоплатну первинну та вторинну правничу допомогу можна незалежно від реєстрації місця проживання. Бюро правничої допомоги працюють по всій Україні, за винятком регіонів, де тривають бойові дії.
Корисні контакти:
Хорошівське бюро правничої допомоги розташоване за адресою: смт.Хорошів, вул. Незалежності, 4. Електронна адреса: khoroshivske@legalaid.zt.ua
Найшвидший спосіб проконсультуватися з юристом системи БПД — зателефонувати до контактного центру. Юристи на зв’язку у будні з 8:00 до 18:00 за Київським часом.
Із мобільних чи стаціонарних телефонів у межах України: 0 800213103 (дзвінки безкоштовні).
Подзвонити з мобільного застосунку Telegram.
Для дзвінків з-за кордону +38 044 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).
Щоб поспілкуватися з юристами письмово, напишіть їм. Повідомлення обробляються у будні з 8:00 до 18:00 у
- у приватному чаті в Telegram «Безоплатна правова допомога (консультації)»;
- у Facebook (напишіть приватне повідомлення сторінці);
- в Instagram (напишіть приватне повідомлення сторінці).
Підготувала Світлана Федоренко
Матеріал підготовлений завдяки фінансовій підтримці Української Асоціації Медіа Бізнесу за гроші «Німецького Фонду Маршалла з США» та «Українського Медіа Фонду»