Інформаційний супротив. 384-й день

Пенсіонерку з Львівщини ув’язнили на п’ять років за підтримку російських військових.

Жінка передавала ворогу інформацію про місце перебування тероборони у Самборі.

Самбірський міськрайонний суд Львівщини засудив на п’ять років тюрми пенсіонерку, яка під час повномасштабного вторгнення росії, підтримувала російський військових. Відповідні дописи вона публікувала у соцмережі «Однокласники».

Як вказано у вироку суду за 2 березня 2023 р., пенсіонерка Ольга Куц протягом березня – червня 2022 р. у соцмережі «Однокласники» лайкала та поширювала дописи, у яких висловлювала підтримку російським військовим, поширювала фотографії з прапором росії, символікою V та Z. Жінка поширювала матеріали про російських військових з такими написами: «низький поклін нашим воїнам», «війна забирає найкращих», «ми підтримуємо нашу армію».

Під час судового розгляду кримінальної справи Ольга Куц своєї вини у вчиненому кримінальному правопорушенні не визнала та заявила, що користується «Однокласниками» із 2012 р. Вона заявила, що була учасницею декількох проросійських груп і для того, щоб її не виключили з групи повинна була проявляти активність. Саме тому, за її словами, вона лайкала деякі публікації, але таким чином вона начебто висміювала їх.

Суд критично ставиться до заяв обвинуваченої, що вона начебто вболіває та підтримує українських військових. У матеріалах справи вказано, що у травні 2022 р. вона передавала інформацію щодо місць перебування тероборони у Самборі, а у 2021 р. вона переписувалась щодо надання їй російського громадянства.

Справу розглядав суддя Ігор Казан, він визнав її винною у виправдовуванні збройної агресії рф проти України. Їй призначили п’ять років тюрми. На вирок ще може бути подана апеляція.
https://zaxid.net/news/
Підготував О.Голяченко

Прокрутити вгору