Інформаційний супротив. 502-й день

Як російська пропаганда інструменталізує релігійні питання у власних цілях?

російська православна церква (рпц) безапеляційно підтримує війну росії проти України. рпц бере участь у депортації українців із тимчасово окупованих територій і збирає кошти на допомогу російській армії. патріарх кирило вважає, що загибель російського солдата на цій війні дає йому змогу позбутися всіх гріхів.

Частина українських кліриків систематично підіграє російській пропагандистській машині. Згадаймо одіозного Пашу Мерседеса, митрополита Української Православної Церкви, який називав повномасштабне вторгнення росії «війною Америки й росії до останнього українця», радів окупації Херсона, а також висловювався в унісон з російською пропагандою, що нібито російські війська «лупанули по тих лабораторіях американських в Києві і Одесі, що аж від них пил розлетівся…».

російська пропаганда часто зображує прихожан та священнослужителів Української православної Церкви (УПЦ) як «мучеників за правду», яких в Україні переслідують за релігійною ознакою.

Агітпроп намагається дискредитувати своїх «конкурентів» — Православну церкву України: таврує їх «розкольниками» й усіляко підважує їхній авторитет. Політика України щодо УПЦ буцімто продиктована Пентагоном, який навмисно намагається розплодити всілякі секти, культи, езотеричні вчення магів, чарівників та екстрасенсів, адже цими «релігійними суб’єктами» легко керувати.

Всі ці пропагандистські прийоми покликані створити ілюзію релігійного громадянського конфлікту в Україні як для інших держав, так і для самих українців, розколоти їх за релігійною ознакою.

Детектор медіа
Підготував О. Голяченко

Прокрутити вгору