Інформаційний супротив. 577-й день

 Якщо у людини мало друзів, це означає… Мудрість Сократа, яку розумієш лише з віком

Сократ, відомий філософ Стародавньої Греції, залишив незабутній слід у науці своїми глибокими ідеями, проникливими вченнями та глибокою мудрістю. Незважаючи на те, що він не залишив своїх письмових робіт, його філософська спадщина збереглася завдяки працям його учня Платона та інших стародавніх вчених.

Представляємо 7 чудових фраз Сократа.

Про друзів

«Якщо у людини мало друзів, значить у неї великий життєвий досвід»

Життєвий досвід – це сукупність знань і навичок, які людина отримала внаслідок своїх життєвих випробувань. Ці випробування можуть бути різними — особистими невдачами, професійними проблемами, банкрутством, розривом відносин тощо. Життєвий досвід також дозволяє нам краще «бачити» людей, розумітися на щирості їхніх відносин, розуміти мотиви їхніх вчинків.

Подорослішавши, ми ретельно обираємо тих, кого підпускаємо до себе ближче, з ким проводимо час, шукаємо схожість інтересів та переконань.

У міру того, як ми живемо, наше коло спілкування природно розвивається і змінюється. Якоїсь миті ми можемо зрозуміти, що віддалилися від знайомих, колег або навіть близьких друзів. І це нормально. Адже чим більше життєвого досвіду, тим краще ми розуміємося на людях, і тим складніше впускаємо їх у наше життя. Залишаються тільки найближчі і віддані.

Про здоров’я

“Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо”.

Здоров’я – це одне з найцінніших благ у житті людини. Адже якщо ми маємо здоров’я, ми можемо забезпечувати себе всім необхідним, займатися улюбленою справою, отримувати задоволення від життя і будувати плани на майбутнє. Але здоров’я – це не все. Наприклад, у житті дуже важлива взаємна любов і дружба, без них життя може здаватися порожнім і безцільним. Також важливими є духовна гармонія, розвиток себе, успіх. Однак, незважаючи на важливість цих аспектів життя, без здоров’я вони здаються нікчемними. Тільки завдяки здоров’ю ми можемо насолоджуватися всіма іншими принадами життя та вибирати свій власний шлях розвитку та вдосконалення.

Бережіть себе.

Про пошуки себе

“Пізнай самого себе”.

Однією з найвідоміших фраз Сократа є те, що головна мета людини — зрозуміти, чого насправді хоче вона сама. Зрозуміти свої цінності, свої переконання, свої улюблені заняття.

У юності ми часто стурбовані матеріальними благами, і нам важливе зовнішнє схвалення. Проте з роками важливість самосвідомості стає дедалі очевиднішою. Старість приносить мудрість, що дозволяє зрозуміти істинність наших переконань, що сприяє глибокому особистісному зростанню.

Про життя

«За гроші можна купити постіль – але не сон; їжу – але не апетит; ліки – але не здоров’я; слуг – але не друзів; жінок – але не кохання; житло — але не домівку; розваги – але не радість; вчителів – але не розум».

Звичайно, гроші та матеріальні блага приносять комфорт у наше життя. Але, на думку Сократа, хоч вони й можуть задовольнити основні наші потреби, але вони не зможуть гарантувати спокійний сон, хороше здоров’я, справжню дружбу, значущі людські зв’язки, купити кохання, створити теплий будинок.

Важливо не тільки гнатися за грошима, а зосереджувати увагу на більш глибоких та значущих аспектах існування для істинної самореалізації та щастя.

Про спілкування

“Ніхто вам не ворог, ніхто вам не друг, але кожна людина – ваш учитель”

Замість того, щоб ділити всіх на дві категорії — ворогів та друзів, з віком розумієш, що й ті, й інші у твоєму житті для чогось потрібні. Хтось нас підтримує, хтось зраджує, хтось обманює, а хтось несподівано стає нашим рятівником. Тільки через якийсь час ми можемо зрозуміти, навіщо нам у житті були потрібні ті чи інші люди.

Про роботу

«Знайдіть роботу, яка вам подобається, і вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті».

Понад 90% людей працюють не за фахом, а за потребою. Швидше за все, відсотків 70 не люблять свою роботу, а працюють тільки тому, що вони мають цілий спектр зобов’язань перед дітьми, сім’єю, банками (кредити та іпотеки), тому виходить замкнене коло.

Дуже страшно звільнитися та почати займатися тим, що дійсно подобається. Навколо відразу почнуть розповідати про економічну кризу, підвищення цін на продукти, неспокійні часи і про те, що в «інших ще гірше». Тому про любов до роботи у нашій країні мало говорять.

Але, уявіть, що якби всі люди займалися тим, що їм подобається — є ті, хто хоче бути вчителем, вихователем, лікарем, будівельником, продавцем. Усі були б на своїх місцях, із радістю ходили на роботу, посміхалися б своїм клієнтам. Робота була б не обов’язком, а джерелом особистого задоволення та внутрішньої мотивації. Світ став би іншим.

Про щастя

«Людина не досягає щастя не тому, що вона його не хоче, а тому, що вона не знає в чому воно полягає».

Людина завжди шукає щастя, але часто плутає його із задоволенням, яке дає короткочасну радість. Щастя – це щось глибше і постійне, що не може бути досягнуто за одну ніч. Воно складається з безлічі факторів та різних аспектів життя: сім’ї, кар’єри, дружби тощо.

Багато людей шукають щастя за зовнішніх обставин, таких як гроші, престиж, матеріальний добробут. Але радість від цих речей тимчасова. Якщо людина не знайде щастя всередині себе і не набуде сенсу, то всі задоволення будуть швидкоплинними. Якщо в людини немає ясної мети, чого вона прагне, вона блукає сліпо, не розуміючи, чого хоче.

Людина повинна знати, чого вона хоче, які цінності для неї важливі, і будувати своє життя відповідно до цих принципів. Тоді він зможе знайти стан справжнього щастя.

Історії життя Психологія

Підготував О. Голяченко

Прокрутити вгору