Інформаційний супротив. 845-й день війни

Людина світу Микола Миклухо-Маклай вчив аборигенів української мови і його родина стала прообразом до написання “Тараса Бульби”.

Прадід Охрім Макуха був курінним отаманом у війську Запорозькому і разом зі своїми трьома синами боронив Вітчизну від польської шляхти. Родина стала прототипом героїв повісті Гоголя «Тарас Бульба». А сам Микола Гоголь почув цю історію від дядька майбутнього вченого.

Батько Микола Ілліч — українець, дворянин родом із Стародуба Чернігівської губернії, його пращури — славнозвісні запорозькі козаки. А мати Катерина Семенівна походила з м. Малин на Житомирщині.
Стосовно свого походження М. Миклухо-Маклай зробив нотатки рукопису нарису про своє життя і подорожі, він зокрема писав:

“Мої предки були родом з України, та були запорозькими козаками з Дніпра. Після анексії України Степан, один з членів родини, служив сотником (вище козацьке офіцерське звання) під командуванням генерала графа Румянцева і відзначився під час штурму турецької фортеці Очаків, указом Катерини II родині було надане дворянство…”

На життя М. Миклухо-Маклая вплинув правнук Кирила Розумовського (гетьмана України) — письменник Олексій Толстой, який багато років жив в Україні і був другом батька Миколи. Коли той помер, він допоміг відправити Миколу за кордон на навчання. Згодом Миклухо-Маклай став дослідником Азії, Тихоокеанського світу тощо. Його вплив на становлення сучасного світу величезний.

Праці Миклухо-Маклая, сміливі висловлювання започаткували антирасову політику в світі. До того ж учений склав перший проект загальної Декларації прав людини та висловив ідею щодо створення структур, подібних до сучасної ООН – Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури. Недаремно ЮНЕСКО 1996 р. назвала дослідника Людиною світу.

Був членом наукових географічних товариств в: Австралазії, Уельсі, Австралії, Сінгапурі, Голандії, Ост-Індії тощо. Написав 160 наукових праць та став всесвітнім символом географа-дослідника.
P.S. Знаймо, хто ми є. Все буде Україна
Автор Олександр Корман.

Підготував О. Голяченко

Прокрутити вгору