Інформаційний супротив. 951 й день війни

Ця книжка – чудовий приклад якісної українського науково-популярної літератури. В основі тексту робота з великою кількістю наукової літератури, методологій та джерел (для особливо допитливих вони згадані в кінці кожного розділу), але сам текст легкий до прочитання, з аргументами зрозумілими кожному, взятими із нашого сьогодення.
Авторка не боїться не просто використовувати поруч із науковими термінами відомі жаргонізми, але деякі з них (наприклад «срач») розкладає науковими методами як важливі явища нашого життя.

Вона точно вписує свої думки у дуже чіткі структури кожного розділу, які разом складають струнку і логічну архітектуру цілої книги. Саме такої чіткої структурованості викладу матеріалу часто бракує авторам нашого нон-фікшину.

Якщо прочитавши назву ви подумали, що це написано для іноземців про нас, то дуже помилились. Безперечно текст буде цікавий поза Україною, тому добре було б аби він був опублікований і там. Але насправді він про нас і для нас. Тому, що ця книга – дзеркало (часом рентген чи навіть МРТ), яке дозволяє бачити самих себе, свої сильні і слабкі сторони. Не лише милуватися гарними рисами чи бідкатись над поганими, а намагатися виправляти їх. Хоч, як переконливо пише Марина Стародубська, деякі зміни будуть дуже важким, деякі взагалі неможливі, але навіть вони можуть бути корисними якщо їх розуміти.
Рекомендую до читання і дякую видавництву Vivat за публікацію.

Volodymyr Viatrovych

Підготував Олександр Голяченко

Прокрутити вгору