Інформаційний супротив. 985-й день війни

Українські постаті, які збагатили світову науку
***
Восени 1897 р. археолог-любитель Вікентій Хвойка поблизу села Трипілля знайшов культурні артефакти, які ми тепер знаємо під назвою “Трипільська культура”.
2 листопада день пам’яті Вікентія Хвойки (Vincenc Chvojka) – відомого українського археолога-любителя чеського походження, відкривача трипільської культури (1850-1914).
Вікентій Хвойка був за національністю чехом, але палко любив Київ, вважав його своєю другою батьківщиною. Він мріяв, щоб усе ним знайдене і напрацьоване залишилося у Києві. Більшість колекцій, ним здобутих, зберігається в Національному музеї історії України.

Народився він у Чехії (тоді – Австро-Угорська імперія). У 26 років переїхав до Києва. Спочатку викладав німецьку мову і малювання, згодом почав займатися агротехнічною справою, вирощуванням нових сортів проса і хмелю. Після пожежі в лабораторії, де молодий науковець проводив свої досліди, на згарищі у землі дослідник помітив рештки скляних різнокольорових браслетів. Знавці старожитностей пояснили, що такі браслети носили жінки часів Русі. Це роз’ятрило в душі Хвойки його давнє захоплення історією й археологією.

З 1893 р. до 1914 р. Хвойка дослідив археологічні пам’ятки майже всіх епох історичного розвитку суспільства на території України. Його розкопки охоплювали території сучасних Київської, Черкаської, Полтавської, Сумської, Житомирської і Хмельницької областей.
Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.
MiraStudia Модерна Україна
Із сторінки Sergey Sobchuk
Прокрутка до верху