Інформаційнийсупротив. 551-й день

Українці, пишу відразу до всіх, хто за стільки часу війни не знає, що означає напис на авто «НА ЩИТІ» і не знає елементарних правил поваги і навіть правил дорожнього руху коли бачите машину поліції з червоними маячками і з прапорами. Невже так важко зупинити свої машини перед таким транспортом? Невже ви не встигнете якщо на хвилину зупинитесь і віддасте шану воїну якого везуть востаннє додому? Невже ваші ноги переламаються якщо ви станете на коліно? Ми приблизно 30 хв їхали за таким авто і знаєте скільки зустрічних машин зупинилося? 3 легкові і 1 фура. З однієї тільки вийшли люди і стали на коліна і це були пенсіонери. У мене все… Сором!

Вирішила все-таки написати про історичний контекст вислову «Зі щитом або на щиті». Можливо дійсно хтось не знає його значення, тому прошу, ознайомтесь.

Словосполучення «Зі щитом або на щиті» використовували ще в стародавній Спарті. Воно має метафоричне значення — заклик перемогти, добитися мети або з честю загинути. Проводжаючи солдатів у військову експедицію, спартанські матері говорили: «Зі щитом або на щиті».

До 2022 року на таких евакуаційних машинах був інший, російський напис «Груз 200». Але наші військові вони не «груз», вони – Герої. Тому офіційно було прийнято рішення змінити цей напис. Першою хто проявив таку ініціативу була волонтерка Тата Кеплер і її мама зробила власноруч напис на авто. Тому, якщо побачите таке авто то знайте, це ще один Герой назавжди НА ЩИТІ повертається додому
Інна Тисленко
Підготував О . Голяченко

Прокрутити вгору