Журналісти газети «Прапор» та цифрових медійних платформ мають вагомий успішний досвід реалізації соціальних проєктів, зокрема за підтримки Громадської Спілки «Українська Асоціація Медіа Бізнесу» (УАМБ). Як ми вже повідомляли, у вересні-листопаді 2024 року наш колектив успішно реалізував черговий грантовий мініпроєкт від УАМБ «#ЗвісноКорисно», направлений на ресоціалізацію військовослужбовців – учасників бойових дій (УБД) та підтримку сімей військових, а також ВПО. Досить вдалою, на наш погляд, була взаємодія з селищними радами в організації заходів за цими проєктами.
Підсумовуючи згаданий уже завершений проєкт, ми переконалися, що подібна робота на сьогодні дуже потрібна в громадах. Військовослужбовці – учасники бойових дій та їхні родини – залишаються дуже вразливими соціальними групами, які нагально потребують системної підтримки й допомоги. І в першу чергу психологічної, психо-соціальної, юридичної. Проте ця категорія людей закрита і складна для комунікації. Ми вирішили продовжити корисну взаємодію з ветеранами – учасниками бойових дій та їхніми родинами, аби у співпраці з органами місцевого самоврядування допомагати нашій цільовій аудиторії налагоджувати контакти з громадами, владою, допомогти у вирішенні їхніх найбільш гострих проблем.
Ми плануємо це робити через створення корисних публікацій у рамках наступного проєкту «Допоможи ветеранам повернутися в цивільне життя», що реалізується також за підтримки УАМБ. Маємо провести низку заходів, які допоможуть нам у комунікації з цільовою аудиторією (ЦА) для роботи за фахом.
Новий проєкт уже розпочався в грудні 2024 року і триватиме до кінця лютого 2025-го. Він спрямований на створення медійного контенту, який матиме практичне значення: міститиме поради і консультації фахівців (психолога, юриста тощо), висвітлюватиме успішні історії учасників бойових дій, яким вдалося повністю чи частково подолати різні бар’єри й адаптуватися в цивільному житті.
Для налагодження комунікації з нашою цільовою аудиторією ми підібрали експертку-психологиню, яка буде проводити тренінгові заняття. Журналісти теж будуть навчатися спілкуванню з цією ЦА і готуватимуть публікації на основі експертних матеріалів у медіа. Планується також зустріч з очільниками ветеранських громадських організацій в Житомирі. Це буде спілкування наших військових з експертами за принципом «рівний-рівному». Журналісти нашої редакції та інші медійники створять низку публікацій і поширять на редакційних платформах корисну важливу інформацію для усіх учасників бойових дій, їхніх родин, жителів Хорошівської, Іршанської, Новоборівської та інших громад.
Плануємо спільну роботу зі спеціалістами по роботі з УБД у громадах. Будемо спільно здобувати й вдосконалювати знання, уміння і навички у взаємодії з цільовою аудиторією і розповсюджувати корисну інформацію, яка сприятиме адаптації військових до цивільного життя. Таким чином проєкт сприятиме об’єднанню і згуртуванню громад, зміцненню суспільства перед викликами воєнного часу.
Запрошуємо усіх зацікавлених людей до співпраці й корисної взаємодії у цьому проєкті. Слідкуйте за новинами на наших платформах.
Галина Мінялук
Матеріал підготовлений завдяки фінансовій підтримці Української Асоціації Медіа Бізнесу за гроші «Німецького Фонду Маршалла з США» та «Українського Медіа Фонду»