Краєзнавчий матеріал наших земляків про заслужену працівницю культури України Жанну Литвинчук увійшов до наукового видання

Нещодавно вийшов у світ збірник матеріалів наукової конференції «Охорона культурної спадщини як невід’ємний елемент сталого розвитку суспільства». Конференція відбулася на базі Національного заповідника «Замки Тернопілля» у місті Збараж на Тернопільщині 16-17 травня 2024 року. Вона приурочена 30-й річниці створення Національного заповідника «Замки Тернопілля» та Міжнародному дню музеїв.

У збірнику розміщені 38 наукових краєзнавчих матеріалів 56-ти авторів. Серед них – стаття наших земляків Олександра Голяченка та Галини Мінялук «Жанна Литвинчук 46 років праці віддала музейній справі». Матеріал про заслужену працівницю культури України Жанну Григорівну Литвинчук, яка присвятила своє професійне життя збереженню культурної спадщини, працюючи у музеї «Андріївська церква» Національного заповідника «Софія Київська» у Києві. Пройшла шлях від наукової співробітниці до завідувачки закладу. За свою сумлінну працю мала багато відзнак і нагород. Є авторкою численних наукових робіт. Наша видатна землячка зробила вагомий внесок у розвиток музейної справи України.

Один із авторів краєзнавчого матеріалу Олександр Голяченко коментує: «Для мене стало великою честю долучитись до написання матеріалу про Жанну Григорівну Литвинчук. Я знайомий із сім’єю Литвинчуків майже 30 років. Свого часу спілкувався з її татом Григорієм Миколайовичем, мамою Марією Андріївною. Це чудові, інтелігентні, щирі люди; гордість поліського краю та усієї України. Недаремно ж родина Литвинчуків увійшла до книги «Нашому роду нема переводу», у якій представлений літопис славних родин та династій минулого і сьогодення України. Пишаюсь знайомством із ними! Бажаю Жанні Григорівні та її рідній сестрі-супутниці по життю Людмилі Григорівні доброго здоров’я, вічної молодості душі, натхнення, тепла від рідних і друзів та довгих літ!» Видання побачило світ за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Департаменту культури і туризму Тернопільської ОВА та Національного заповідника «Замки Тернопілля». Збірник стане в нагоді історикам, культурологам, фахівцям з охорони пам’яток культурної спадщини, музейних працівників, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться історією рідного краю.
Підготувала Світлана Федоренко
Фото Жанни Литвинчук із архіву редакції

Прокрутка до верху