На порталі Дія доступні чотири нові соціальні допомоги

У державі продовжується процес цифровізації, зокрема й сфери соціальних послуг. Відтепер на порталі Дія доступні ще чотири соціальні допомоги для сімей із дітьми.
Раніше для отримання цих допомог необхідно було звертатися до органів соціального захисту населення та подавати документи особисто. Тепер це можна робити дистанційно на порталі Дія, оскільки інформація автоматично підтягується із реєстру. Термін призначення допомог відбувається впродовж 10 днів із моменту звернення.


Автоматизація процесів значно спрощує процедуру отримання допомог та унеможливлює помилки у заявах, що раніше було причиною повторних візитів до державних органів для подачі нових заяв.
На порталі Дія доступні такі 4 види допомоги для сімей із дітьми:
допомога при усиновленні дитини – для батьків, які усиновили дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування;
допомога на дітей, хворих на тяжкі захворювання, яким не встановлено інвалідність;
допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, яка призначається на весь час інвалідності;
допомога на дитину одинокій матері або батьку – для одиноких усиновлювачів чи одиноких матерів або батьків, які не перебувають у шлюбі.


Впровадження нових видів допомог стало можливим завдяки електронним інформаційним обмінам між інформаційно-комунікаційними системами державних органів, у тому числі Єдиної інформаційної системи соціальної сфери, роботу якої адмініструє ДП «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України», та порталом Дія.
Підготовлено за інформацією сайту Міністерства соціальної політики

Прокрутити вгору