Освіта і гідна робота сприятимуть якісній адаптації учасників бойових дій до цивільного життя
Проблема реінтеграції ветеранів російсько-української війни в цивільне й відносно мирне життя українського суспільства є дуже і дуже на часі. Хоча війна на території України точиться вже понад 10 років, однак зусилля і державних інституцій, і громадського сектору, і міжнародних організацій у вирішенні цієї проблеми були і є не досить системними й недостатньо результативними. Тому робота продовжується.
Зокрема, досить глибоко вивчала проблему і напрацювала за участі ветеранів війни грунтовний документ – «Стратегію переходу та інтеграції українських ветеранів до освіти і робочої сили» громадська організація «Українська асоціація маркетингу» у рамках програми «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery», яка реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального уряду Німеччини.
26 вересня на базі агентства «Укрінформ» відбулася презентація Стратегії наживо та в режимі онлайн включення через zoom і на каналі YouTube. У заході взяли участь представни-ки/-ці центральних органів виконавчої влади України, а також програми «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery» та журналісти.
Військова агресія Росії проти України спричинила збільшення чисельності ветеранів – учасників бойових дій. За результатами досліджень, освіта та працевлаштування ветеранів, поряд із медичним забезпеченням і реабілітацією, є ключовими факторами, що сприяють їхньому успішному поверненню до мирного життя в умовах наявних політико-економічних викликів.
Проблема реінтеграції ветеранів через освіту і працевлаштування полягає у відсутності дієвих механізмів повернення до цивільних професій, безперешкодного доступу до робочих місць після військової служби, активного трудового життя, зокрема й у разі втрати працездатності.
Масштаб цієї проблеми безпрецедентний не лише для України, а й для всього світу, тому розробка стратегічних політик у цій сфері є першочерговим пріоритетом. Ефективність державної політики з повернення ветеранів до цивільного життя через освіту і працевлаштування сприятиме дотриманню їхніх громадянських прав, зниженню рівня напруженості у суспільстві, майбутньому відновленню та соціально-економічному прогресу країни.
Представляли «Стратегію переходу та інтеграції українських ветеранів до освіти і робочої сили» під час презентації спікерки та спікер: Ірина Лилик – президентка ГО «Українська асоціація маркетингу», Юрій Щирін – ветеран, генеральний директор компанії «Агентство Індустріального Маркетингу», Олена Бучинська та модераторка заходу Олена Шатілова – експертки ГО «Українська асоціація маркетингу».
На заході детально презентували результати досліджень і розробки Стратегії, поінформували про передумови та ініціативи підвищення результативності реінтеграції ветеранів до освіти і ринку праці, відповіли на запитання журналістів.
Зокрема, Олена Бучинська зазначила: «За даними проведеного нами дослідження, 57% ветеранів не задоволені заходами з підтримки їхньої реінтеграції до цивільного життя. З урахуванням того фактору, що прогнозована кількість колишніх учасників бойових дій після завершення війни становитиме близько 10% населення, можна уявити масштаб проблеми. Тому всі наявні ініціативи щодо реінтеграції ветеранів потребують негайного перегляду, доопрацювання, а найкращі практики – масштабування».
Основні цілі впровадження Стратегії – покращення доступу до якісної та інклюзивної освіти, підвищення рівня зайнятості ветеранів, розвиток ветеранського підприємництва і посилення соціальної адаптації ветеранів.
Побувала на заході та підготувала повідомлення за матеріалами презентації Надія Панченко
На правах реклами