Творчий доробок Івана Сльоти і пам’ять про нього житиме в серцях українців

У Житомирі у сквері на перехресті вулиць Івана Сльоти й Тараса Шевченка у вівторок, 2 липня, відбулося урочисте відкриття пам’ятника видатному діячу культури України Івану Сльоті.
У заході взяв участь колектив народного хору української пісні Хорошівського будинку культури під керівництвом Любові Пастушенко. Цей уславлений колектив запрошений організаторами до участі як один із переможців п’ятого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народного хорового мистецтва імені Івана Сльоти. Хор виконував твір «Ходить вітер по степах» та у складі зведеного хору усіх учасників заходу виконував легендарну пісню «А льон цвіте», яка стала народною.


Любов Пастушенко розповіла: «Мій творчий шлях пов’язаний з ансамблем «Льонок» та співпрацею з Іваном Михайловичем Сльотою. Я завдячую йому і колективу ансамблю дуже цінним досвідом. Сьогодні у заході з відкриття пам’ятника видатному митцю брали участь хорові колективи під моїм керівництвом. Це наш вінок пам’яті талановитому композитору, поету, хоровому диригенту, гордості нашого краю».

В урочистостях взяли участь очільники області, міста, художні колективи Житомирщини, Черкащини, Київщини.
Народився Іван Сльота в Черкаській області, проте його талант набув найбільшого розквіту на Поліссі. Він досяг особливих висот і став відомим як художній керівник і головний диригент Поліського державного ансамблю пісні і танцю «Льонок», автор численних поетичних та музичних збірок. Іван Сльота мав звання народного артиста України, був повним кавалером Президентського ордена «За заслуги», членом Національної спілки письменників України, Всеукраїнської Музичної Спілки, лауреатом численних всеукраїнських та міжнародних фестивалів-конкурсів і премій, професором Житомирського державного університету імені Івана Франка, почесним громадянином Житомира.
Його земне життя обірвалося 28 липня 2014-го року.

Увічнення пам’яті Івана Сльоти – це визнання його вагомого творчого внеску в розвиток та відродження української культури. А його пісні житимуть завжди у репертуарі «Льонка», інших художніх колективів, у серцях українців та поціновувачів української культури у світі.

Підготувала Надія Панченко

Використані фото зі сторінки Віталія Бунечка

Прокрутити вгору