Сергій Козакевич, учитель фізкультури Хорошівського ліцею №1 подав заявку та успішно пройшов відбірковий тур на участь у безкоштовному освітному проєкті для вчителів фізкультури «Грай за рівність».
Цей проєкт функціонує із 2022 року. Він спрямований проти дискримінації у спорті і спонукає суспільство рухатись подалі від стереотипів.
Із понад тисячі учасників та учасниць було відібрано 80, які проходять до наступного етапу. Сергій Козакевич разом з іншими вчителями та вчительками брав участь в інтенсивній чотириденній очній програмі на базі олімпійського навчально-спортивного центру «Конча-Заспа». Тут вони вдосконалювали професійні навички та отримали мотивацію робити спорт доступним для всіх.
– Ці чотири дні були дуже насиченими. Ми отримали нові знання, побачили, як реалізовують проєкти колеги – переможці попередніх навчань, отримали корисні поради щодо правильного підходу до викладання фізичної культури у школі. Мені близька тема гендерної рівності, я завжди виступаю за рівні можливості юнаків та дівчат. Я за те, щоб абсолютно усі здобувачі освіти освоювали різні види спортивних занять: від гімнастики до футболу. Цей спортивно-освітній проєкт реалізовує Klitschko Foundation за підтримки UEFA Foundation for Children, – ділиться Сергій Козакевич.
Організатори та ментори проєкту повідомили слухачам, що війна в Україні спричинила низку психологічних проблем у багатьох дітей, 75% з яких мають такі симптоми, як емоційна нестабільність та розлади сну. Перехід на онлайн-навчання призвів до того, що 75,6% школярів ведуть малорухливий спосіб життя, і лише 5% зберігають хороше здоров’я до закінчення школи. Війна також загострила проблему гендерної нерівності, адже Україна посідає 66-те місце зі 146-ти в Індексі гендерного розриву 2023 року. Школи часто є першими місцями, де діти стикаються з нерівними можливостями. Тому проєкт «Грай за рівність» узяв на себе місію якісно змінювати підходи до спортивного виховання українців, через взаємодію вчителів фізичного виховання та учнів зруйнувати стереотипи щодо жінок у спорті та суспільстві загалом, заохотити дітей до занять спортом та фізичною культурою, а також надати психологічну підтримку дітям, які зіткнулися з проблемами, пов’язаними з війною в Україні.
– Спорт по-справжньому важливий не лише для здоровʼя, а й для створення командного духу, соціалізації, формування внутрішньої дисципліни. Виховання цих якостей у наших дітях надзвичайно важливе для нашого з вами майбутнього. Саме тому я наважився на участь у проєкті. Я хочу навчитись бути цікавим для усіх учнів та легко заохочувати їх до активностей на уроках. Я дійсно хочу вчити своїх вихованців та вихованок «грати за рівність», – ділиться думками вчитель.
Сергій Козакевич є кандитатом у майстри спорту з кікбоксингу, майстром спорту України з фрі-файту, суддею та рефері з фрі-файту та змішаних єдиноборств. Тому він не оминув можливості під час навчального інтенсиву особисто познайомитись із Аліною Шатерніковою – ексчемпіонкою світу з професійного боксу, спортивною коментаторкою, та Юрієм Захаровим – чемпіоном світу з боксу 2021.
Особливі враження також учитель Хорошівського ліцею №1 отримав від екскурсії олімпійською базою, де готують спортсменів до змагань:
– У кожного спортсмена свій особистий тренер, є дієтологи, масажисти. Спортсмени мають по три тренування на день. Наприклад, у боксерів є кухонні ваги. Тобто, кожному зважують страви вже готові, щоб ніхто не отримав зайвих калорій, – ділиться враженнями пан Сергій.
Проєкт триває далі. Із 80-ти оберуть 20 освітян, які найкраще реалізують власні спортивні проєкти, візьмуть із собою команди учнів та учениць на 5-денну інноваційну навчальну програму на базі одного з футбольних клубів Української прем’єр-ліги. Тому вболіваймо за наших учнів, учениць та вчителів.
Любов Дем’янчук