Нещодавно у Хорошівському ліцеї №1 відбулися тренінги «Реалізація діяльнісного підходу навчання з використанням ігрових технологій». Усі бажаючі педагоги молодшої ланки, а затим і старшої, навчалися у сертифікованої тренерки НУШ, тренерки «Освіторії» Дар’ї Демчук-Маригіної із міста Київ. Пані Дар’я люб’язно погодилась приїхати у Хорошів та поділитися досвідом.

Найцінніше – це зрозуміти, що НУШ – це не просто методичні рекомендації на папері, це – шукати, робити експерименти, це вміння бачити науку в своїх буденних справах та використовувати в житті, – говорить вона.
Щоб бути сучасним учителем, треба постійно вчитись, постійно доростати до висот своїх учнів. Тому на тренінгу всі учасники познайомилися із сучасними іграми «Еліас», «Діксіт», «Геометрію уяви» та іншими і, звичайно, пограли у них. Це була не просто гра, а навчання. Дарія Демчук-Маригіна вчила адаптувати ігри до шкільних тем, а учасникам – бути цікавими, мати свої «козирі», не боятися бути смішними й обов’язково гратися. Усі ігри, здавалось, стандартні та однотематичні, що були представлені на тренінгу, можуть використовувати на будь-якому уроці будь-які учителі.


Учасники тренінгу вивчали інноваційні ігрові методи, які можуть бути застосовані в різних ситуаціях. Кожен ці ситуації спробував програти з огляду на власний предмет.


Велика кількість емоцій, позитиву, нових знань, а, головне, легкості з’явилось в усіх учасників тренінгу. Кожен уже в процесі навчання планував, як застосовуватиме отримані знання у своїй роботі.
Адміністрація ліцею домовилась про подальшу співпрацю із пані Дар’єю.

Любов Дем’янчук