В Іршанську відкрили меморіал «Алея Пам’яті»

У День захисників і захисниць України в селищі Іршанську, поблизу церкви Покрови Пресвятої Богородиці, урочисто відкрили меморіал – Алею Пам’яті на честь загиблих у російсько-українській війні Героїв-земляків. Співпраця та командна робота селищної ради, сімей загиблих воїнів, бізнесу і громадськості дала плідні результати.
Ведучий Володимир Кайдалов сказав: «Алея Пам’яті – це місце суму, скорботи і великої гордості за наших загиблих Захисників. До її створення долучились підприємства та підприємці, які на засадах меценатства взяли левову частку робіт із будівництва та створення меморіалу. Щира подяка і пошана їм за благодійність та людяність».


У промові на відкритті меморіалу Іршанський селищний голова Сергій Сахненко привітав усіх зі святом, подякував меценатам і всім причетним до спорудження меморіалу за допомогу в такій важливій і потрібній справі, віддав шану загиблим Воїнам-Захисникам та вручив подяки селищної ради усім благодійникам, які сприяли створенню Алеї Пам’яті.
Юні іршанці натхненно прочитали патріотичні вірші про українських Захисників та Захисниць. А виступ Юлії Сидоренко став по-справжньому зворушливим та незабутнім. Співачка не просто виконала пісню «Журавлі», вона вклала в неї всю свою душу і серце.

Із хвилюванням виступила на відкритті мама наймолодшого 20-літнього Героя Віталія Ткачука Мирослава Миколаївна: «Сьогодні зроблено перший крок ушанування Героїв на Алеї Пам’яті. Я прошу, я закликаю, я молю усіх присутніх: щоднини, щохвилини, щомиті пам’ятайте, якою ціною виборюється Перемога. Зробіть так, що ця війна ніким і ніколи не була забута! Бути воїном – жити вічно! Героям України – слава, слава, слава!»

Із піднесенням та гордістю прозвучали пісні у виконанні солістів оркестру Житомирського військового інституту імені Сергія Корольова. Хореографічну тематичну композицію «Скрипки» емоційно виконав іршанський хореографічний колектив «Верес».

Жителі Іршанська поділилися враженнями про подію. Оксана Пантус: «Алея Памʼяті – це не лише визначене місце для вшанування полеглих Героїв, це Алея сліз та смутку для родин загиблих. Це Алея нагадування про те, що кожен, хто віддав своє життя, зберіг наше! Це Алея свідомості для кожного мешканця селища й для кожного українця! Це місце не лише шани загиблих Захисників, але й територія карбування памʼяті для майбутніх поколінь, сталевого духу, міцності воїнів України!»

Павло Гусєв, художник: «Відкриття Алеї Пам’яті відбулося на славу! Попри всю трагічність, сум і горе, громада вшанувала своїх Героїв достойно і з піднесеним почуттям гордості за наших Захисників та багатостраждальний, але волелюбний український народ! Щемливі слова рідних і близьких загиблих, ведучого, духовенства різних конфесій, влади, гостей містечка не залишили байдужим нікого, а людей прийшло багато! Сценічний виступ талановитої молоді також доторкнувся до глибин душі. А особливо вразили інструментально-вокальними творами запрошені гості – військовий оркестр Житомирського військового інституту ім. С. П. Корольова. Тож шануймо наших Героїв та їхній подвиг!»

Наталя Чісліна, поетеса, рідна сестра загиблого Героя Андрія Федорова, прочитала свій вірш: «Неправду кажуть, що Герої не вмирають, Вони лиш з неба дивляться весь час. Їхні портрети — ось Алею прикрашають, Бо вже в живих немає серед нас…»

На церемонії відкриття меморіалу в Іршанськ прибули депутат Верховної Ради України Арсеній Пушкаренко, начальник Коростенської районної військової адміністрації Олег Рябой, помічник народної депутатки України Тетяни Грищенко, які виступили з промовами та вручили грамоти.

Молилися за українських воїнів-Захисників представники духовенства різних релігійних конфесій. Настоятель іршанської Церкви Святої Покрови отець Роман провів поминальне богослужіння за упокій українських воїнів.
Алея Пам’яті в гірничому селищі Іршанськ стане однією з найкращих меморіалів не лише на Житомирщині, але й в Україні.
Вічна Слава нашим Героям!

Олександр Голяченко, селище Іршанськ
Фото автора та Галини Мельниченко

 

Прокрутка до верху