Щороку стрімко зростає кількість людей, які користуються різними соціальними мережами. Проте й кількість злочинів, здійснених з використанням інформації з соціальних мереж, зростає.
Розміщення в інтернеті особистої інформації наражає користувачів на ризик втратити роботу або стати жертвою шахрайства чи знущань, застерігають фахівці.
Бездумно виставляти в соцмережі все, що прийде в голову – не найкраща ідея, проте багато людей це роблять.
Часто користувачі розповідають про дату від’їзду у відпустки, відрядження і стають внаслідок необдуманих постів жертвами пограбувань.
Вказуючи в повідомленнях у своє місцеперебування, ми даємо будь-кому можливість дізнатися про нашу денну зайнятість і «випадково» опинитися поряд.
Фахівці застерігають, що ризик стати жертвою переслідування цілком реальний. Зустрічатися особисто з новими друзями із соціальних мереж треба лише там, де є люди, які можуть допомогти у випадку небезпеки.
Коли ми щиро розповідаємо про свої емоції та почуття, ми полегшуємо завдання шахраям, які захочуть завоювати нашу довіру та викликати співчуття, а також ми можемо стати зручною мішенню для кібер булінгу.
Розміщене необережне фото чи коментар здатні зруйнувати репутацію, кар’єру чи навіть привести до суду.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2022/11/1668176663508.jpg)
Фахівці радять добре думати перед тим, як писати щось у соціальних мережах.
Дотримуйтесь таких порад:
Не пишіть, де ви перебуваєте саме зараз.
Одна справа зателефонувати вашим друзям і повідомити, що ви спізнюєтесь на зустріч. І зовсім інша – повідомити 47 вашим віртуальним «друзям», велику частину з яких ви ніколи не бачили, що повертатиметесь додому пізно й самі.
Не викладайте в мережу інформацію про ваше життя
Викладання подробиць про те, до якої школи ви ходили або ваше дівоче прізвище, може призвести до того, що з часом злодії знатимуть про вас не менше, ніж ваша сім’я.
Бережіть інформацію про інших людей
Так само не можна поширювати інформацію про своїх близьких і друзів – це також їх наражає на небезпеку.
Не пишіть про дорогі покупки
Злодії вишукують людей, з яких можна поживитися. Коли ви розказуєте про дорогі подарунки, які придбали до свят, то даєте злодіям сигнал, що у вас є чим «поживитися».
Не давайте злодіям інформацію, що вас немає вдома
Не пишіть про те, що їдете з дому або й взагалі, де ви живете.
Бережіть інформацію про свій графік роботи чи інших занять
Чим більше шахраї знають про ваші повсякденні справи і графіки, тим краще можуть спланувати проникнення до вашої домівки.
Бережіть інформацію про своїх дітей
Не пишіть про їхнє місцеперебування, звички, уподобання, друзів, гуртки після школи. Безпека дітей – найважливіша.
Якщо ви вперше зустрічаєтеся наживо із віртуальними друзями, оберіть громадське місце
Ви нічого не знаєте про людину, допоки не зустрінетесь особисто. Не соромтеся запропонувати зустріч у громадському місці. Це не тільки убезпечить вас, але й заспокоїть людину, з якою збираєтесь побачитись.
Не розповідайте подробиці, які хулігани можуть використати проти вас
Дражняться не тільки злі діти. Поменше розповідайте подробиці, які інші можуть використати, щоб підколювати вас у мережі.
Не діліться інформацією, що може зашкодити вашій репутації
Невлучний жарт, політичні вподобання, нерозумні вчинки – дякуючи новим технологіям та соціальним мережам ви можете просто нищити свою репутацію.
Не пишіть про свій настрій
Даючи знати про свій настрій, ви подаєте друзям сигнал, як ставитися до вас у даний час. Але в мережах за вами спостерігає багато людей. Деякі з них можуть скористатися вашою вразливістю, щоб налагодити контакт, маючи злі наміри.
Сподіваємося, ці поради допоможуть вам уникнути неприємностей і проблем, на які можна наразитися через необережну поведінку у соцмережах.
Підготувала Надія Панченко
Публікація підготовлена в рамках проєкту «Разом Краще» ГО «Інститут Креативних Інновацій» та Асоціації професійних журналістів та рекламістів Житомирщини в рамках програми Чорноморського фонду регіонального співробітництва за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю автора та ГО і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу