Епідситуація за минулий тиждень
Упродовж майже 200 днів від початку повномасштабного вторгнення російських агресорів усі ми занепокоєні в першу чергу подіями на фронтах, на окупованих територіях, проблемами вимушених переселенців, підготовкою до зими у воєнний час. Проте і ще одна проблема не спить, а чатує на здоров’я українців. Якщо в турботах більш складних нам здавалося, що ковідна загроза уже зникла, то це не так. Вона знову набирає сили і загрожує зараженням і хворобою кожному із нас. Тому, аби не мати додаткових проблем, окрім воєнних ще й із здоров’ям, маємо відновити в пам’яті і чітко виконувати профілактичні правила під час епідемії – дотримуватись безпечної відстані у людних місцях, носити маски, зробити щеплення, якщо хтось іще цього не зробив, уникати переохолодження тощо.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2022/09/koronavirusna-infekcziya-covid-19-yak-vberegtysya1-a3-print-1.jpg)
За інформаією відділу епіднагляду Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб (колишній обласний лабораторний центр), захворюваність на COVID-19 в Житомирській області щотижня продовжує зростати. Всього з початку пандемії зареєстровано 200788 випадків, показник на 100 тисяч населення становить 16712,6.
За минулий тиждень – з 29 серпня по 4 вересня – зареєстровано 816 випадків захворювання, показник 67,9 на 100 тисяч населення. Зростання відбулось на 41,3% (з них 31% – діти). Збільшується кількість зразків біоматеріалу, що доставляється до вірусологічної лабораторії обласного центру для проведення ПЛР-досліджень та підтвердження діагнозу. Показник позитивних результатів цих досліджень за минулий тиждень залишається досить високим (48%). Кількість госпіталізованих через цю хворобу збільшилась, порівняно з попереднім тижнем, на 67%. Це свідчить про поступове ускладнення епідемічної ситуації.
Найвищий рівень захворюваності залишається в Коростишівському районі, показник становить 234,9 на 100 тис. населення. Рівні захворюваності, що перевищують середньо обласний показник, фіксуються в м.м. Бердичеві та Житомирі, в Андрушівському, Бердичівському, Житомирському, Ємільчинському, Попільнянському, Олевському районах.
За повідомленням головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, в Україні поступово зростає захворюваність на COVID-19 та кількість госпіталізацій через хворобу. За минулий тиждень, порівняно з попереднім, вона зросла на 41%.
З початку 2022 року, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі померло понад мільйон людей від наслідків, викликаних зараженням COVID-19.
У світі за останній тиждень продовжується тенденція на зниження захворюваності – 23%. Але триває зростання в більшості африканських країн та деяких країнах Азії, Латинської Америки. В Європі продовжується процес зменшення захворюваності, крім країн кавказького регіону, де є підйом, – інформує пресслужба МОЗ.
Ми звернулися до керівництва нашої Хорошівської лікарні щодо інформації про стаціонарних і лабораторних хворих на COVID-19. Нам повідомили, що з початку чергового підйому захворюваності (серпень-вересень) стаціонарне лікування станом на 7 вересня, отрима-в/ла 21 хвор-ий/а, усі з них мали перебіг хвороби середньої важкості. Амбулаторно проліковано (в лікарні й ЦПМСД) 124 пацієнти із легким перебігом хвороби.
Лікарі наголошують, що необхідно дотримуватися правил безпеки. При перших ознаках гострого респіраторного захворювання обов’язково треба звертатися до сімейних лікарів. Є можливість проведення швидких тестів на базі Хорошівської лікарні.
Будьте обережними й уважними до власного самопочуття. Бережіть здоров’я!
Підготувала Надія Панченко