Біля пам’ятного знака загиблим у російсько-українській війні українським Героям 29 вересня у Хорошеві відбувся урочистий мітинг із нагоди прийдешнього Дня захисників та захисниць України.
На ньому були присутні жителі селища, представники і представниці родин загиблих воїнів, військовослужбовці, очільники громади, а також представники структурних підрозділів органів місцевого самоврядування, священники Православної церкви України Хорошівського благочиння, громадські діячі.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/10/20230929_100314-1024x577.jpg?v=1696576108)
Звучали урочисті мелодії і пісні, патріотичні вірші, слова вдячності воїнам-захисникам за їхню жертовність та героїзм у війні із загарбниками.
Хорошівський селищний голова Володимир Столярчук зокрема сказав: «Сьогодні ми не лише вітаємо наших захисників та захисниць і бажаємо їм Перемоги, а й вшановуємо пам’ять загиблих Героїв, тих, хто боронив територіальну цілісність нашої держави. Вічна пам’ять загиблим, а ми маємо робити усе можливе для нашої Перемоги», – зазначив він.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/10/20230929_101031-1024x577.jpg?v=1696576149)
Заступник начальника другого відділу Житомирського районного центру комплектування та соціальної підтримки Денис Яхимович вручив родинам загиблих воїнів: Ющенка Тараса Васильовича (с. Жовтнівка); Ігнатенка Андрія Анатолійовича (с. Тор-чин); Корзуна Володимира Григоровича (с. Дашинка) державні нагороди – ордени «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
Присутні вшанували пам’ять полеглих захисників хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знака.
Священники провели молебень до Господа Бога за Перемогу України над ворогом.
А першого жовтня відбувся молодіжний патріотичний велозаїзд «Знай і люби свій край», ініційований та проведений молодіжним активом громади спільно з відділом охорони здоров’я, молоді та спорту Хорошівської селищної ради за підтримки помічника депутата міської ради міста Хайфа (Ізраїль), нашого земляка Максима Кручака.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/10/21b316a8c074d0c8bf9e829d12d80618-1024x461.jpg?v=1696576754)
Понад 25 учасників та учасниць велопробігу відвідали музеї Хорошівської громади.
Розпочався веломарафон на площі біля Хорошівського будинку культури. Учасники о 9:00 хвилиною мовчання разом із всією Україною, вшанували пам’ять загиблих захисників та захисниць, які віддали життя за цілісність і суверенітет України.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/10/1760e27528baf738b5dbf6aa8a550cca-1024x461.jpg?v=1696576775)
Відвідали у Хорошеві народний музей історії району, Музей коштовного та декоративного каміння. У Рижанах – Музей поліського рушника і в Рижанському ліцеї – Музей льону та історії села Рижани.
Учасники відвідали у центрі Рижан пам’ятний знак та стенд із портретами загиблих воїнів Радицького і Рижанського старостинських округів, вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання.
Підготувала Світлана Федоренко
Частково використано фото із сайту Хорошівської ТГ