У фойє Хорошівського будинку культури розміщено соціальну фотовиставку #РівноЗначимі. Вона створена з метою посилення рівних можливостей жінок та чоловіків, що у свою чергу сприятиме усвідомленню кожного і кожної, яким ресурсним, для усіх без виключення, може бути суспільство рівних можливостей.
Соціальний фотопроєкт #РівноЗначимі ‒ це 12 фотопортретів депутаток та депутатів місцевих рад із депутатських груп з гендерних питань Житомирської області, які через власні історії говорять про гендерні стереотипи, разом із тим на фотокартинах розміщено мотиваційний меседж, що моделює ситуацію, яким чином можна подолати даний стереотип, а також позитивний меседж депутатки/депутата підтверджується офіційною статистикою.
Фотографом представленого соціального фотопроєкту став відомий український фотохудожник Леонід Шевчук з Житомира.
З фотовиставкою #РівноЗначимі також можна ознайомитись онлайн за посиланням: https://kreativ.im/rivno/
Учасниками та учасницями фотопроєкту є депутати й депутатки Житомирської міської ради, Коростенської міської ради, Андрушівської міської ради, Червоненської селищної ради та депутатки Хорошівської районної ради Олена Ющенко і Майя Прут.
«Коли жінка успішна, то від неї чекають відмінних результатів усюди: і на роботі, і в сім’ї, і в побуті, і в публічному житті. Проте все встигнути важко, і тоді в нагоді стають справжні партнерські стосунки!», – переконана Олена Ющенко.
За даними дослідження NDI «Можливості та перешкоди на шляху демократичного переходу України» (травень 2019 р.), 56% українців та українок вважають, що рівномірне представлення жінок та чоловіків у органах влади сприятиме більш ефективному вирішенню повсякденних справ і потреб.
«Називати жінок – жінками, це і є рівність у мові, як на мене. Бо використання фемінітивів підкреслює професіоналізм, лідерство і видимість жінок у всіх сферах життя!», – впевнено заявляє Майя Прут.
Із 2019 року використання фемінітивів офіційно є частиною української мови відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №437 від 22.05.2019.
Перша виставка цього соціального фотопроєкту була представлена в Житомирській міській раді за участю перших осіб міста, учасників та учасниць фотопроєкту, представниць Національного демократичного інституту, медіа та гостей міста. Цікавим був досвід проведення «гендерної екскурсії» по фотовиставці #РівноЗначимі для студенток та студентів Житомирського навчального центру підготовки поліцейських, адже фотовиставка актуалізувала для них проблемні питання з теми гендерної рівності в роботі поліцейських.
Наступна презентація соціального фотопроєкту з протидії ґендерним стереотипам #РівноЗначимі відбулася в м. Коростень.
У березні 2020 р. соціальна фотовиставка #РівноЗначимі була представлена на прийомі в резиденції Амбасадорки Її Величності Королеви Великобританії в Україні.
Наразі підготовлена англомовна версія фотовиставки з метою розміщення її на англомовних платформах, зокрема ресурсах Національного демократичного інституту (НДІ) та ООН.
Представлений соціальний фотопроєкт #РівноЗначимі реалізується ГО «Інститут Креативних Інновацій» в рамках проєкту «Посилення участі жінок в політиці та посилення рівних можливостей в Житомирській області» за підтримки Національного демократичного інституту та UKAID.
Пропонуємо нашим землякам і землячкам відвідати цю креативну виставку і таким чином поповнити власні знання з питань протидії гендерним стереотипам та наснажитися на сприяння побудові досконалого, правового, справедливого та інклюзивного суспільства рівних можливостей, у якому б комфортно почувалися усі без винятку, незалежно від статі, віку, кольору шкіри, релігійної чи расової приналежності та стану здоров’я.
Підготувала Галина Мінялук