У рамках соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України» в Іршанську та Хорошеві відбулась низка фізкультурно-оздоровчих заходів.
В Іршанську це – «Велозаїзд у вишиванках». Захід розпочала координаторка Оксана Пасинкова, яка залучила усіх учасників до активної руханки, щоб розім’яти м’язи перед велопоїздкою. Активна команда проїхалася під українськими прапорами головними вулицями Іршанська, демонструючи свої вишиванки. У селі Старики відвідали музейну кімнату сільського побуту. Господиня музею Надія Васянович провела чудову екскурсію, а потім пригощала трав’яним чаєм із козиним сиром. Перед поверненням до Іршанська учасники відвідали місце поховання загиблих воїнів-земляків Олексія Богуша та Олексія Котюка, хвилиною мовчання вшанували їхню пам’ять. На місцевому кладовищі відвідали меморіал жертвам Голодомору та політичних репресій, який був установлений у 2022 році.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/05/irshansk-2.jpg)
У Хорошеві теж відбувся велопробіг, який організувала Ірина Сівінська, а координатором був Олег Пашков. Його учасники також, окрім велоподорожі з вітерцем, мали ще й цікаву екскурсію від краєзнавця Ігоря Цвіри.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/05/irshansk-4.jpg)
Маршрут велопробігу – затоплений кварцовий кар’єр, шоста шахта, нова дробилка, Теренецький кар’єр.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/05/horoshiv-1-1024x1024.jpg?v=1684485978)
Раніше в рамках цієї програми відбулося декілька різних навчально-тренувальних заходів на локації «Активні парки» та на стадіоні.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/05/horoshiv-5-1024x1024.jpg?v=1684486013)
Підготував Артем Поліщук