У Давидівці Хорошівської територіальної громади 29 березня усі були у скорботі. Тут провели в останню дорогу односельця, Героя-Захисника Будника Петра Олександровича.
Народився Петро Олександрович 9 липня 1978 року. Був другою дитиною у своїх батьків – Олександра Анатолійовича та Валентини Олександрівни. Зростав у сім’ї разом із старшим братом Миколою та молодшою сестрою Вірою.
Росли діти, батьки їх привчали до праці на землі, в домашньому господарстві, виховували в турботі, вчили поважати людей, любити рідний край. Дитинство Петра у Давидівці було сповнене простих радостей: риболовля, збір грибів, купання в річці з друзями.
Петро закінчив Давидівську неповну середню школу. Повну загальну середню освіту він здобув у Грушківській школі. Пізніше отримав професію зварювальника в Житомирському ПТУ №4. Служив строкову службу в Збройних силах України у Волинській області в прикордонних військах.
Проживав із батьками, працював, допомагав рідним. Родичі та односельці згадують про нього як про добру привітну людину, завжди усміхнену й готову прийти кожному на допомогу.
Із першого дня, коли росія здійснила повномасштабне вторгнення, Петро Олександрович одним із перших пішов на захист нашої Батьківщини. Він говорив: «А хто піде захищати наших батьків, наших дітей, якщо не ми?»
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/04/f6-682x1024.jpg?v=1680957915)
І 25 лютого 2022 року Петро Будник був призваний до Збройних сил України. Разом із побратимами із 28 лютого захищав Київщину (звільняв Житомирську трасу, Макарів) у складі 95-ї бригади. Потім його підрозділ був на Черкащині. Вони охороняли водосховище від можливих ворожих збройних атак. Повернулися на ротацію на Житомирщину, і Петро Будник став бійцем новоствореної 46-ї бригади. Вони передислокувалися під Херсон, де визволяли південь України від російських окупантів. Після визволення Херсона брали участь у тяжких боях під Бахмутом і Соледаром.
За період перебування на фронті наш захисник, солдат Петро Будник отримав три контузії та дві травми.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/04/338531481_596836765661677_1069194770545209102_n-1024x683.jpg?v=1680958010)
Остання травма хребта, яку отримав Петро Олександрович під Соледаром, надзвичайно підкосила його здоров’я. Після цієї травми і контузії він лікувався у шпиталях Дніпра, Рівного. Коли йому трохи стало краще та він уже зміг самостійно пересуватися, то пізніше проходив реабілітацію і мав надію повернутися до своїх побратимів, щоб надалі гнати з України російських окупантів.
Але тяжкі контузії і травми далися взнаки. Петро Олександрович із рідного дому у дуже складному стані з високою температурою був доставлений бригадою екстреної медичної допомоги у відділення інтенсивної терапії Хорошівської лікарні. Медичні працівники доклали усіх зусиль, аби врятувати життя Героя. Проте, на жаль, їм цього не вдалося. 27 березня 2023 року внаслідок ускладнень після контузій і травм, отриманих на полі бою, серце Воїна-Захисника зупинилося. Ми усі втратили ще одного вірного сина Батьківщини, ще одне обірване життя дорогого сина, брата, земляка.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/04/338545399_757191999149206_5346720118285676325_n-1024x678.jpg?v=1680958041)
29 березня під час похорон зібралися до рідного дому Героя в Давидівці багато родичів, друзів, земляків, представників місцевої влади, військових, прибули побратими із 46-ї бригади.
Відспівував померлого внаслідок бойових травм і контузій Героя-Захисника Петра Будника місцевий священник отець Микола, настоятель Давидівського храму святої Параскеви П’ятниці.
Земляки і всі учасники траурної процесії віддавали йому честь, стоячи на колінах, схиливши голови, усі у скорботі проводжали Героя до місця останнього спочинку – на Давидівське кладовище.
З прощальним словом на кладовищі виступила староста Давидівського округу Галина Перчук. Вона висловила глибокий жаль із приводу смерті Героя-Захисника, щирі співчуття родині загиблого. Зокрема вона сказала:
«Герої не вмирають, вони залишаються жити у наших серцях, у нашій пам’яті. Ми вічно будемо пам’ятати Героя Петра Олександровича Будника і будемо схиляти голови на його могилі в знак подяки за те, що він зробив для кожного із нас, для нашої неньки України. Слава Героям, Герої не вмирають!»
Пам’ятаймо, якою великою і тяжкою ціною ми здобуваємо Перемогу! Ворог понесе заслужену кару за всі наші втрати і сльози! Вічна слава Героям!
Підготувала Надія Панченко
Використано фото Михайла Євменчука