Наш земляк, воїн-захисник Олег Болиславович Скоківський із села Турчинка Новоборівської територіальної громади Житомирської області загинув у жорстоких визвольних боях із окупантами на Харківщині 27 березня 2022 року, а повернувся додому на вічний спочинок 10 квітня 2023 року.
Світлий, веселий, життєрадісний хлопчик Олег підростав у Турчинці у звичайній українській сільській родині разом зі своїми старшими братами Олександром та Анатолієм. Був доброю, спокійною, люблячою дитиною. Змалку був привчений до різної домашньої праці – і в городі, і по господарству. Уже з 11 років вправно косив, виконував іншу нелегку роботу. Проте за звичайними господарськими клопотами разом із друзями та братами знаходив час, аби й повеселитися, пограти у футбол, порибалити, сходити на полювання тощо. Робив усе із задоволенням, любив і працювати, і спілкуватися з друзями, з родиною. Був завжди душею компанії та улюбленцем серед близьких людей.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/04/skokivskiy_2-559x1024.jpg?v=1681461058)
Народився Олег 29 січня 1983 року в рідній Турчинці. Навчався в Новоборівській школі №2. Після її закінчення здобув спеціальність зварювальника в Житомирському професійно-технічному училищі №5. Служив строкову військову службу в Озерному на Житомирщині.
Після служби зустрів своє кохання, Ольгу Батюк із Данилівки, створили сім’ю.
Понад 18 років Олег пропрацював за спеціальністю в різних підрозділах Іршанського гірничо-збагачувального комбінату. В 2021 році розрахувався з підприємства й поїхав на роботу в Польщу. Повернувся додому на новорічні свята. Мав квиток до Польщі на 27 лютого. Але у двері постукала повномасштабна війна…
Уже 24 лютого Олег та його рідний брат Анатолій отримали повістки і 25-го пішли служити в 95-ту бригаду. Служили в одному батальйоні. Разом воювали на Харківщині під Ізюмом. 27-29 березня минулого року під Кам’янкою були дуже тяжкі бої. Ворог інтенсивно поливав наших захисників шквальним вогнем. Олег виконував своє бойове завдання. Проте отримав тяжке поранення.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/04/img_20230410_111017-1024x576.jpg?v=1681461098)
Анатолій бачив, як упав на полі бою поранений брат. Бійці забрали Олега, намагались надати допомогу. Брат змушений був, скріпивши серце, продовжувати бій, бо ворог озвіріло атакував.
Упродовж пів року й Анатолій, і вся родина щиро сподівалися, що Олег все-таки залишився живим. Припускали, що він міг бути серед поранених чи полонених. Шукали його скрізь, використовуючи будь-яку найменшу можливість. У травні 2022 року родина отримала сповіщення, що Олег вважається безвісти зниклим. Інтенсивні пошуки продовжили. Було здійснено тисячі дзвінків у різні інстанції, шпиталі та лікарні, до пошуків долучилися сотні людей знайомих і незнайомих. Надія, дружина Анатолія, розповідає, що серед людей, до яких зверталися за допомогою, переважно були такі, хто відгукувався, хто допомагав, чим міг.
У вересні 2022-го після визволення українськими військами цих територій на Харківщині розпочалися пошуки тіл наших загиблих бійців. У групі військових, які шукали, був і Анатолій. Коли йому побратими повідомили, що знайшли тіло брата, він його опізнав. Проте це упізнання не було офіційно зафіксоване і належним чином оформлене у присутності працівників відповідних служб (СБУ, інших). Родина вже знала, що Олег точно загинув тоді у бою, і є його тіло. Але для офіційної ідентифікації та оформлення документів необхідно було провести дослідження ДНК. Поки йшла робота з цим дослідженням, (а все виявилося непросто, бо батьки вже покійні, а дітей Олег не мав), тіло переміщалося у Слов’янськ, потім у Дніпро у відповідні відділення медичних закладів. Родині надходила пропозиція про поховання Олега в Харкові на Алеї Слави. Проте рідні вважали, що він має бути похований на своїй малій батьківщині біля могили матері, як колись про це сам і говорив.
Перша спроба ідентифікувати тіло за зразками, відібраними у старшого брата Олександра, не дала результатів. Тоді була ще одна спроба, і для цього Олегова дружина Ольга і Олександр їздили у Дніпро, і брат повторно здавав зразки ДНК, і ще брали зразки ДНК Олега з його особистих речей. Цього разу співпадіння було переконливим, що й зафіксували в документах.
А потім уже побратими із 95-ки доставили тіло додому…
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/04/img_20230410_111201-1024x576.jpg?v=1681461143)
10 квітня 2023 року відбулося поховання Героя-захисника Олега Скоківського. Попрощатися із Героєм, віддати йому належну шану прибули родичі, друзі, однокласники, численні земляки, військові, представники місцевої влади.
Відспівували загиблого за Україну Героя біля рідної хати в Турчинці священники ПЦУ: о. Петро із Новоборівського храму святого Андрія Первозванного та о. Віктор із Рижанського храму Різдва Богородиці.
Похоронна процесія прослідувала з Турчинки в Нову Борову. В центрі селища біля адмінбудівлі відбулася громадянська панахида. Зі словами скорботи за загиблим Героєм виступив Новоборівський селищний голова Григорій Рудюк. Зокрема він сказав: «У перші дні війни ми проводжали Олега з цієї площі на захист Батьківщини. А сьогодні, на жаль, ми прощаємося з ним. Проте його загибель і смерть багатьох інших наших Героїв-захисників не є марною. Ворог отримає по заслугах. Перемога буде за нами. А подвиг Олега та інших героїв назавжди залишиться в нашій пам’яті та в історії держави України».
Із болем у серці мовила на мітингу і вчителька, класна керівниця Олега Раїса Власюк. У приватній розмові вона розповіла: «Усе, що можна сказати найкращого про людину – це про Олега. Він був спокійним, малослівним, скромним учнем, дуже доброю людиною. На будь-які прохання відгукувався і всім допомагав. На жаль, ми втрачаємо найкращих».
Друг Олега, його односелець Валентин Литвинчук, згадує: «Ми з Олегом недалечко жили, разом працювали в Іршанському ГЗК і в Києві, разом рибалили, ходили на полювання. Його завжди поважали колеги на роботі, бо він був гарним спеціалістом. Не мав шкідливих звичок. До людей ставився з добром завжди. Нам його дуже не вистачає».
Поховали нашого Героя-захисника на кладовищі в селі Лісовщина Коростенського району, поряд із могилою матері.
Нехай Господь упокоїть душу загиблого Воїна в Царстві Небеснім. А ми завжди пам’ятатимемо його подвиг і завжди будемо вдячні за те, що він захищав свободу і незалежність України, життя і свободу кожного з нас.
Слава Героям!
Підготувала Надія Панченко