Інформаційний супротив. 150

Дедалі більше відомих людей у всьому світі долучаються до підтримки України.

Так, у межах проєкту солідарності з Україною вірші Тараса Шевченка прочитав легендарний французький актор, зірка культових стрічок “Басейн”, “Сицилійський клан”, “Зорро” 86-річний Ален Делон. Про це повідомляє посольство Франції в Україні.

«Спільно з журналістською командою Cyril Viguier запустили проєкт солідарності з Україною — Ален Делон читає вірші Тараса Шевченка”, — кажуть у посольстві України у Франції.

“Тішимося, що стали свідками цього історичного запису в Парижі. Незабаром широкий загал у Франції й далеко за її межами побачить результати цієї франко-української культурної колаборації. Дякуємо Алену Делонові за такий потужний жест солідарності з Україною”.

Нагадаємо, що Ален Делон — не перший актор, що декламує вірші українських поетів на підтримку нашої країни. Навесні на мітингу в підтримку України вірш Тараса Шевченка зачитала британська актриса, зірка фільму «Круелла» Емма Томпсон. Вона обрала вірш 1847 року «Сонце заходить, гори чорніють».

***

Ален Делон (повне ім’я — Ален Фаб’єн Моріс Марсель Делон)   французький акторпродюсерсценарист і режисер. Найбільшого визнання здобув завдяки своїй участі у фільмах «На яскравому сонці»«Леопард»«Чорний тюльпан». Його ім’я стало синонімом чоловічої краси.

Ален Делон народився 8 листопада 1935 р. у місті Со, що лежить приблизно за 10 км від центру Парижа. Його батько Фаб’єн, народився на Корсиці, був власником кінотеатру «Регіна» в передмісті Парижа. Мати Едіт, репатріантка з Північної Африки, працювала в аптеці й торгувала на ринку. Алену не минуло й п’яти років, коли його батьки розлучилися. Вони взяли повторні шлюби, і в Алена з’явилися сестра і двоє братів, рідних по одному з батьків. Ален Делон вступив до католицької школи-інтернату, першої з кількох, з яких його виключили за неслухняність. А одного разу вчителі переконували його йти вчитися на священника, помітивши здібності до релігійного навчання.

У 14 років Делон покинув школу. За прикладом вітчима збирався стати м’ясником і навіть короткий час працював у його м’ясній крамниці. У віці 17 років, 1952 року, щоб вирватися з-під опіки дорослих, Делон записався до армії. Він був повітряним десантником у французьких ВМС1953  року потрапив на війну, яку вела Франція у В’єтнамі. Війна закінчилася в 1954 р. У 1956 р. Делон звільнився з армії. Він казав, що з п’яти років служби він 11 місяців провів на гауптвахті. Після служби в армії Ален Делон опинився в  Марселі. Йому було важко адаптуватися, він не мав професії, в армії його навчили тільки стріляти, в цивільному житті, в досить-таки криміналізованому  Марселі це — дуже небезпечна справа. Він влаштувався працювати офіціантом, але почував себе як риба, викинута на берег. Багато приятелів, з якими він служив в армії, не знайшли себе в житті — хтось потрапив до  в’язниці, інші загинули. Згодом Ален працював порт’є, продавцем.

1956 року Алена Делона запросив відвідати  Каннський кінофестиваль  його друг, актор  Жан-Клод Бріалі. Там Делона помітив агент (шукач талантів) кіностудії  MGM (Metro-Goldwyn-Mayer) Девід О. Селзнік.

З того часу розпочалася акторська кар’єра Алена Делона.

Підготував Олександр Голяченко

Прокрутити вгору