Інформаційний супротив. 149

Настоятеля Різдвобогородицької церкви УПЦ МП в с. Ужачин Новоград-Волинського району судили за колабораціонізм. Про це повідомляє Житомир.info.

Вироком Новоград-Волинського міськрайонного суду від 5 липня 2022 року священника московського патріархату визнали винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність) і призначив йому покарання у виді позбавлення права обіймати будь-які посади в правоохоронних органах, в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 13 років.

Як з’ясувалося, у середині березня 2022 року біля церкви в с. Ужачин Новоград-Волинського району батюшка розповідав місцевим жінкам, що в Україні нині не війна, а спецоперація з метою звільнення України від нацистів і там, де вже прийшов русский мір, люди живуть краще. Згадував священник УПЦ МП і бандерівців та закликав не дивитись українські новини на телебаченні, а дивитись російські новини через Інтернет.

Свою полум’яну промову священнослужитель виголошував, будучи одягнутий в рясу.

Суд також взяв до уваги характеристику Стриївської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області, відповідно до якої настоятель церкви УПЦ МП «характеризується посередньо, скритний та має запальний характер, за повідомленням жителів громади, з початку військової агресії російської федерації проти України неодноразово висловлював свою проросійську позицію, яка полягала в тому, що президент російської федерації путін в.в. проводить спеціальну військову операцію, спрямовану на захист російськомовного населення України та попередження вторгнення військ НАТО на територію російської федерації, а також закликав місцевих жителів покаятись та об`єднатись у цій боротьбі з братнім російським народом».

P. S. Може, нарешті, у такий спосіб українські суди очистять суспільство від російських паскуд-посіпак на нашій землі, та й самі очистяться від скверни.

Підготував Олександр Голяченко

Прокрутити вгору