Інформаційний супротив. 153

Міська рада американського Нью-Йорка проголосувала за те, щоб перехрестя двох авеню у Брукліні – Брайнтон біч та Коні Айленд отримало назву Український шлях.

Авторами законопроекту, який у тому числі перейменовує або надає подвійні назви 78 магістралям та громадським місцям Нью-Йорка, виступили 40 депутатів місцевої ради.

Ініціативу щодо надання перехрестю у Брукліні назви «Український шлях» внесла Інна Верніков – членкиня міськради, яка народилася у Чернівцях, проте у 12-річному віці разом із родиною переїхала до Сполучених Штатів. Верніков – республіканка. Її дільниця охоплює Брайтон Біч – один з найбільш густонаселених вихідцями з колишнього Радянського Союзу районів Нью-Йорка.

У поданні зазначається, що нове ім’я перехрестя – це вшанування жертв військової жорстокості в Україні. Документ отримав одноголосну підтримку серед депутатів міської ради міста. Зараз він надісланий на затвердження меру міста Еріку Адамсу.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, коментуючи це рішення міськради Нью-Йорка, зазначив: «Те, що рада міста одностайно проголосувала, щоб надати назву «Український шлях» перехрестю у Брукліні – важливий акт виявлення солідарності з Україною та її народом. «З огляду на брутальність війни, яка тримає проти України, вочевидь, саме такою була мотивація Інни Верніков, яка внесла відповідну пропозицію у проект рішення», – зазначив український постпред.

Він також звернув увагу на те, що міська рада Нью-Йорка вже не вперше демонструє свою принципову позицію щодо засудження дій Москви та порушення Росією прав людини. Влітку 1984-го міська рада Нью-Йорка, висловлюючи протест діям Москви, назвала кут 3 авеню та 67 вулиці, на якій тоді знаходилася місія СРСР при ООН, а зараз місія РФ, на честь відомого радянського вченого та правозахисника Андрія Сахарова та його дружини Олени Боннер.

 Підготував Олександр Голяченко

Прокрутити вгору