Медіаграмотність важлива

Нещодавно відбувся наступний тренінг із медіаграмотності для жителів Хорошівської громади та внутрішньо переміщених осіб. На першому із серії таких занять учасники й учасниці заповнювали претест, який продемонстрував початковий рівень знань із цієї теми. Тому наступні тренінги були побудовані так, щоб підвищити рівень знань, умінь і навичок із медіаграмотності та медіагігієни, аби споживачі інформації вільно почувалися в сучасному інформаційному просторі. Розбирали такі поняття, як інформаційна війна, пропаганда, РR. Знайомилися із тим, що має знати пересічний споживач про журналістські стандарти. Про засоби протидії дезінформації, засади інформаційної безпеки.

Учасники й учасниці працювали над виконанням практичних завдань у парах, групах, індивідуально.

Тренерка аргументовано й у доступній формі відповідала на усі запитання аудиторії.

Посттест продемонстрував суттєве підвищення знань учасників серії тренінгів із медіаграмотності. Це вселяє надію, що учасники навчання тепер і самі будуть більш критично ставитися до інформації, частіше будуть її перевіряти, користуватимуться надійними джерелами і допоможуть іншим людям більш грамотно орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі.

Публікація підготовлена в рамках проєкту «Разом Краще» ГО «Інститут Креативних Інновацій» та Асоціації професійних журналістів та рекламістів Житомирщини в рамках програми Чорноморського фонду регіонального співробітництва за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю автора та ГО і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Світлана Федоренко

Прокрутити вгору