Інформаційний супротив. 180

Як удосконалюється топонімічний ландшафт Новоборівської територіальної громади

Засідання топонімічної комісії

Нещодавно відбулося друге засідання топонімічної комісії при виконавчому комітеті Новоборівської селищної ради. Комісія розглянула і обговорила усі пропозиції, які надійшли від жителів. Рішення комісії – проміжне. Воно буде розглядатися ще на засіданні виконавчого комітетеу селищної ради й остаточно затверджуватиметься на пленарному засіданні сесії селищної ради.

Учасники комісії одноголосно проголосувала за перейменування у Новій Боровій вулиці Кошового на вулицю Шумського. У такий спосіб вшановано пам’ять видатного земляка, політичного діяча, одного із розробників земельного законодавства УНР, активного провідника українізації, в’язня сталінських таборів Олександра Яковича Шумського.

Олександр Шумський – активний провідник українізації

У с. Фасова тепер буде вулиця на честь земляка, уродженця Кам’яного Броду, українського живописця, мистецтвознавця, доктора філологічних наук Степана Михайловича Криворучка. У с. Старий Бобрик вулицю Пушкіна перейменовано на вулицю Польську, в знак подяки українського народу братам-полякам, які з перших днів повномасштабної російської агресії на нашу державу активно включилися у масштабну допомогу Україні та українцям. Додамо, що на початку 20 ст. тут була сформована польська Старобобрицька сільська рада, у якій проживали поляки, і нині у с. Старий Бобрик проживають нащадки переселенців із Польщі.

Степан Криворучко у рідному Кам’яному Броді

Також у Новій Боровій з’являться нові назви вулиць: Каденюка, Українська, Спортивна, Джерельна, Світанкова, інші. У с. Хичів вулиці Жуковського надано нову назву – Затишна. Вулиця Комарова у с. Кропивня перейменована на вулицю Басарабську, а у Луковці вул. Мічуріна  на вул. Миру тощо.

Детально про роботу топонімічної комісії та із протоколом засідання можна ознайомитися на офіційному сайті громади.

Удосконалення топонімічного ландшафту на території Новоборівської селищної територіальної громади триває. Топонімічна комісія звертається до жителів, старост, депутатів  Новоборівської селищної територіальної громади надати пропозиції щодо решти невизначених топонімів (назв).

Вислів «Геть від Москви!» відомого українського письменника Миколи Хвильового, друга Олександра Шумського, для українців, як ніколи, актуальний сьогодні. Поки наші герої-захисники та героїні-захисниці стримують російську навалу на фронтах, ми у тилу маємо очистити український життєвий простір від усього, що пов’язує нас із московським колоніальним минулим.

Олександр Голяченко

Прокрутити вгору