Інформаційний супротив. 209

Сьогодні розповідь про російських дикунів, які продовжують знищувати нашу культурну спадщину. рашисти добрались до українських кам’яних пам’яток – половецьких баб. Половецькі баби – надгробні кам’яні статуї половців (кипчаків, куманів), пам’ятки сакрального мистецтва ІХ-ХІІІ ст. Вони символізували предків і ставилися у спеціально споруджених їм святилищах на вершинах високих курганів чи пагорбів.

***

За інформацією журналістки Юлії Леськової, на горі Крем’янець біля міста Ізюм Харківської області російські окупанти зруйнували кам’яних половецьких баб. Це історична пам’ятка IX-XIII століть.

Про це повідомляє уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Він зауважив, що із самого початку повномасштабного воєнного вторгнення росії українці в містах обкладали пам’ятники мішками з піском. Це говорить про те, як український народ шанобливо ставиться до своєї культури та історії.

Лубінець наголосив, що воєнними діями рф порушує Гаазьку конвенцію про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту (1954 року), якою заборонено будь-яке захоплення, знищення або навмисне пошкодження установ, присвячених релігії, благодійності, освіті, мистецтву та наукам, історичним пам’яткам, творам мистецтва та науки.

Омбудсмен наголосив, що Україна разом із міжнародною спільнотою повинні зробити все, щоб притягнути до відповідальності росію за ці злочини.

Олександр Голяченко

Прокрутити вгору