Інформаційний супротив. 264

Нещодавно священик ПЦУ Михайло Омелян оприлюднив відео з Києво-Печерської лаври, де звучить пісня-молитва за росію: «Звон плывёт, плывёт над Россиею,
Пробуждается Матушка – Русь»…

Юрій Гудименко із «Демократичної сокири» на рассєйське пєснопєніє відреагував так.

Назвіть мені хтось причину, через яку у Києво-Печерській Лаврі досі сидять московські попи?

Момент не той? Момент ідеальний. Саме під час війни та революції люди легше за все приймають різькі зміни. У звичайний, спокійний час, коли новин мало, все сприймається інакше.

Боїмося помсти Москви? А за що була помста 24 лютого? А Буча? А Маріуполь? А ракетні удари по містах? Вони намагаються нас знищити і так. Чого ми ще боїмося?

Не хочемо провокувати? Смішно. Хочу побачити, скільки проросійських людей вийде на вулиці Києва. І що з ними буде.

Якийсь договорняк? А про що ми можемо домовлятися у обмін на Лавру? Про повернення покраденого єнота? Лавра це символ, він не має ціни.

Тоді що?

Лавра має бути українською. Це аксіома. Вона Києво-Печерська, а не Киевско-Пещерная.

Назвіть мені хоч одну причину. Я почекаю. Якийсь час.

P. S. У Службі безпекu Укрaїнu зaявляють, що вuвчaють всі детaлі інцuденту, що стaвся в одному із хрaмів Кuєво-Печерської Лaврu, де співaлu пісні, що вuхвaляють “русскій мір”. Як повідомляють спецслужбu в неділю, ця сuтуaція не зaлuшuться без відповідної реaкції. “Ті, хто в умовaх повномaсштaбної війнu, яку розв’язaлa Росія протu Укрaїнu, чекaє нa “пробудження мaтінкu-русі”, мaють розумітu, що це шкодuть безпеці тa інтересaм Укрaїнu і нaшuх громaдян. І мu не допустuмо тaкuх проявів”, – зaявuв керівнuк СБУ Вaсuль Мaлюк.

Прокрутити вгору