Інформаційний супротив. 311+10

Міська рада Гааги підтримала ініціативу щодо створення спецтрибуналу для росії. Враховуючи, скільки воєнних злочинів уже було зареєстровано та розслідується в Україні, для цього знадобиться окрема будівля.

Відповідну пропозицію було внесено лідеркою партії VVD (Народна партія за свободу і демократію) Лотте ван Бастен Батенбург, повідомляє “Укрінформ”. Вона зазначила, що міськрада має зробити все можливе для підтримки створення спецтрибуналу та підготуватися до його розміщення у місті.

“Гаага – міжнародне місто миру та справедливості, тут уже розташовано МКС та спеціальні трибунали щодо Руанди та Югославії. Також тут базуються Євроюст і Європол. Тому ми маємо досвід і міжнародно-правову інфраструктуру для розміщення майбутнього спеціального трибуналу для України, який буде вести розслідування та судове переслідування злочинів і звірств, скоєних у цій агресивній російській війні”, – зазначила вона.

Ван Бастен Батенбург зазначила, що пропозицію підтримала майже вся міськрада. За її словами, найімовірніше, для цього знадобиться чимало часу, щоб створити достатню міжнародну підтримку для створення трибуналу, а потім для того, щоб він почав свою роботу.

“Ми повинні переконатися, що, як тільки спеціальний трибунал буде офіційно створено, зали суду, офіси тощо будуть готові до використання, щоб правосуддя могло здійснитися”, – зазначила лідерка партії VVD.

Вона також припустила, що для розташування спецтрибуналу знадобиться окреме приміщення. Ймовірно, для цього згодяться офіси та зали судових засідань трибуналів щодо Руанди та Югославії, які наразі завершують свою роботу.

Лідерка партії VVD також нагадала, що 30 листопада 2022 року Єврокомісія запропонувала створити спеціалізований незалежний трибунал або спеціалізований суд за підтримки ООН для розслідування та судового переслідування злочину агресії росії.

Нагадаємо: раніше парламент Нідерландів у повному складі підтримав рішення щодо створення спеціального трибуналу, який розслідуватиме злочини російської федерації проти України. Попри те, що всі учасники голосування визнають, що подібний суд відбудеться ще нескоро, вони вважають, що Гаага має бути повністю готова до потрібного моменту. Раніше Гаазький кримінальний суд уже засуджував воєнних злочинців за допомогою окремих трибуналів. Так, у 2016 році Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії (МТКЮ) засудив колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича до 40 років в’язниці за воєнні злочини та геноцид, скоєні під час боснійської війни 1992–1995 років.

Прокрутити вгору