Інформаційний супротив. 311+20

Станом на 24 лютого 2022 року в Україні існувало 8 797 церков патріархату країни-агресора.

Наразі лише 212 релігійних громад офіційно перейшли до Православної церкви України – це близько 2% від загальної кількості церков Української православної церкви Московського патріархату.

Незадовго до нападу рф в Україні набули чинності зміни до ЗУ “Про свободу совісті та релігійні організації”, згідно з якими церкви та інші релігійні установи мали показати свої зв’язки з країною-агресором у назві. В протилежному випадку установа примусово отримає відповідну позначку у своїй назві в ЄДР.

До цього моменту приналежність до УПЦ МП офіційно була позначена у назвах лише у 23 релігійних громад. Відтоді 56 релігійних установ примусово отримали нові офіційні найменування у ЄДР – “РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ НЕ ВКАЗАЛА ПРИНАЛЕЖНІСТЬ ДО РОСІЙСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ)”. Повний перелік можна подивитись на спеціальній сторінці Опендатабота — Реєстр церков московського патріархату — https://opendatabot.ua/open/russian-church

Важливо, що наразі неможливо точно підрахувати повну кількість релігійних громад УПЦ МП в ЄДР. Єдине, що дає змогу ідентифікувати ту чи іншу релігійну установу — це назва: організації Київського патріархату мають відповідну вказівку в назві. Якщо ж у назві установи зазначено «Українська православна церква» без уточнення патріархату, то вона пов’язана з УПЦ МП.

Opendatabot

Підготував О.Голяченко

Прокрутити вгору