Інформаційний супротив. 500-й день

Нідерланди стали 33-ю країною, яка визнала Голодомор геноцидом українського народу

Палата представників Нідерландів офіційно назвала голод в Україні 1932-1933 років геноцидом. Український президент та глава МЗС висловили подяку нідерландському уряду.

Штучний голод в Україні 1932-1933 років забрав життя мільйонів людей. Тому 15 травня 2003 року Верховна Рада офіційно визнала Голодомор геноцидом українського народу. З того часу понад три десятки країн по всьому світу ухвалили таке ж рішення. І 6 липня 2023 року до них приєдналися Нідерланди, про що повідомив міністр закордонних справ України.

Дмитро Кулеба назвав важливим кроком у встановленні історичної правди той факт, що Палата представників цієї європейської країни визнала Голодомор масовим убивством українців. Глава українського МЗС подякував владі Нідерландів за тверду позицію щодо «необхідності притягнення до відповідальності за минулі та теперішні злочини».

Володимир Зеленський також привітав рішення західних партнерів та подякував їм за підтримку.

«Я вітаю визнання Палатою представників Нідерландів Голодомору геноцидом. Називати речі своїми іменами є ключем до справедливості. І запобігання повторенню цих жахливих злочинів. Дякуємо Нідерландам за потужну та багатогранну підтримку України у боротьбі за наше майбутнє та майбутнє всього вільного світу», – написав президент України. Зазначимо, що Голодомор в Україні офіційно визнали геноцидом 33 країни, включаючи Україну та Нідерланди. З 2022 року таке рішення ухвалили 14 країн, серед яких Німеччина, Велика Британія, Люксембург, Ірландія, Чехія та Франція.
Підготував О. Голяченко

Прокрутити вгору