Інформаційний супротив. 541-й день

У ці літні спекотні дні ми, українці, маємо подумати про тепло та інші зручності прийдешньої зими. Думаю, що рашисти не змінять своєї терористичної тактики: вони й надалі знищуватимуть інфраструктуру міст та селищ України, як це було у 2022 році, і теперішньому. Тому – НЕ розслабляймося, та більше надіймося на себе!

Далі матеріал Serhii Kovalenko.

***

Мені дуже приємно, що UK так оцінює нашу спроможність чинити опір та виживати під безпрецедентними обстрілами інфраструктури.

Але треба розуміти, що віра наших партнерів базується на минулих подіях. А події майбутні ніхто спрогнозувати не може.

В різних інтерпретаціях, але всі говорять про наступний сезон. Декілька тез, які персонально від мене.

1. Бити по інфраструктурі будуть. Бити будуть з урахуванням помилок і нових розвідданих про стан енергосистеми на кожній ділянці. Бити будуть з урахуванням нових знань, які вони здобули за майже два роки обстрілів. Бити будуть з урахуванням більш варіативних засобів.

2. Віра в ЗСУ. Це важливо. Але віра не може бути фундаментом для прийняття рішень про персональне життя. Навіть при посиленні засобів ППО закрити на 100% не вийде. Тому виходьте з того, що влучання будуть.

3. Віра в енергетиків. Це важливо. Але віра знову ж не може бути фундаментом для рішень. Навіть не маючи інформації можна робити висновки, що в цілому система має менший рівень стійкості. А це означає, що відновлення постачання електроенергії після влучань буде дуже різним в залежності від конкретної ситуації.

4. Треба кожному подумати про себе. Не вони, не ми, а я. Тількі позиція «я» може організаційно та морально допомогти пережити наступну осінь та зиму.

5. Памʼятайте, що головний ворог не темрява, а холод. Тому подумайте про це заздалегідь. І вам скажу, що заздалегідь, то було декілька місяців тому.

6. Тактичні поради з минулого сезону не змінились. Вода, їжа, одяг, альтернативні види живлення, утеплення осель та таке інше.

7. Сценарне планування. Продумайте декілька сценаріїв (особливо для жителів багатоквартирних будинків). Через питання «а що якщо?» і відповідь ваша, що конкретно ви будете робити.

І ще. Якщо кожний подумає про себе, то разом точно переживемо і переможемо.

P. S. UK – United Kingdom (Об’єднане Королівство, Велика Британія)

Підготував О. Голяченко
Прокрутити вгору