Інформаційний супротив. 569-й день

Черкащанина, який закликав до повалення влади, суд зобов’язав прочитати історичні книги. У Черкасах винесли вирок чоловіку, який закликав до повалення української влади. Тепер він має прочитати книги про російсько-українську війну. Про це повідомляють журналісти Про все з посиланням на реєстр судових рішень.

На своїй сторінці у Фейсбуці черкащанин звинувачував керівництво країни у корупції, закликав віддати під трибунал та підбурював військових до повстання.

“На тлі систематичної зради національних інтересів, повсякчасної узурпації влади, тотальної корупції та кумівства, непрофесійного виконання посадових обов`язків, яке призвело до зовнішньополітичної, та економічної кризи, зростання цін та падіння рівня добробуту громадян народ України згідно з ст. 5 Конституції України має повне право на дочасну зміну влади, для збереження Конституційного ладу! Геть злочинну владу! Антинародний режим під трибунал. ІУДА. Ст. 5 КУ гарантує право на повстання, через узурпацію влади. Армія з народом? Прошу військових згадати присягу!», – написав зловмисник.

Експерти проаналізували текст та з’ясували, що в публікації містяться висловлювання, виражені у формі публічних закликів до насильницької зміни конституційного ладу України та до захоплення державної влади.

Обвинувачений відмовився давати покази, але у своїх діях розкаявся.

Придніпровський районний суд визнав черкащанина винним та призначив йому покарання у вигляді 1 року позбавлення волі, але з випробувальним терміном також на 1 рік. Окрім цього суд зобов’язав його прочитати 6 історичних книг про російсько-українську війну та зробити письмовий переказ змісту: «Ізоляція. Таємні в`язниці Донбасу в оповідях врятованих від тортур та смерті», «Зима наближається», «Євразійський розлам: Україна в добу гібридних викликів», «Україна в епоху війномиру», «На щиті. Спогади родин загиблих воїнів. Донецький аеропорт» та «24.02. Щоденник Війни».
Підготував О. Голяченко

Прокрутити вгору