29 січня 1860 року в українському Таганрозі народився Антон Чехов, який зізнавався, що у його “жилах тече українська кров”, а у листі до Агатангела Кримського писав: “Україна дорога і близька моєму серцю. Я люблю її літературу, музику і прекрасну пісню, сповнену чарівної мелодії. Я люблю український народ, який дав світові такого титана, як Тарас Шевченко”.
“ Що за місця! Я просто зачарований! Крім природи, ніщо так не вражає в Україні, як народне здоров’я, високий ступінь розвитку селянина, котрий і розумний, і музикальний, і тверезий, і моральний, і завжди веселий,” — записав Антон Чехов після подорожі Україною.
Інститут енциклопедичних досліджень НАН України
Підготував О. Голяченко
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2024/02/mvavav-1024x702.jpg?v=1709020778)