Інформаційний супротив. 785-й день

17 липня 2024 року набирає чинності пункт 6 частини 8 статті 40 Закону України “Про медіа”, що посилює вимоги щодо використання державної мови в ефірах українськомовних програм.

“Відтак, вже за три місяці використання недержавної мови в ефірах допускається лише у вжитих учасниками програм сталих виразах, коротких фразах чи окремих словах. А усі виступи, інтерв’ю, коментарі, пояснення, запитання, окремі репліки тощо недержавною мовою мають бути перекладені, дубльовані або озвучені українською”, – розповів Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За його словами, це сприятиме припиненню в телевізійних та радіоефірах режиму українсько-російської двомовності, який, за визначенням Конституційного Суду України, не відповідає конституційному статусові української мови як єдиної державної та є порушенням права громадян на отримання інформації та послуг державною мовою.

“Сьогодні в телеефірах загальнонаціональних телевізійних каналів практикується українсько-російська двомовність, за якої учасники застосовують російську мову без перекладу, озвучення чи субтитрування державною мовою. З 17 липня така практика буде припинена. Української стане більше!”, – наголосив Тарас Кремінь.

Нагадаємо також, що з 1 січня 2024 року згідно зі статтею 40 та пунктом 4 розділу Х Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про медіа», телеканали, які мають ліцензію на загальнодержавне мовлення, повинні транслювати програми державною мовою, зокрема і фільми, не менше, ніж 90% загального часу ефіру між 7:00 і 18:00, а також між 18:00 і 22:00 год.
Уповноважений із захисту державної мови

P. S. Ми боремось за українську мову, а тут ось таке.
Журналіст Богдан Амосов у своїй крайній програмі «Без кісток» розповів про нове топ-шоу «Гра на виживання» на каналі «вЫшка». Ведучі – пропагандисти мураєвського каналу «Наш». Гостями шоу були «відомі» нардепи із слуг Скороход, Камельчук, опежезопівець Скорик…
Зверніть увагу на програму «Без кісток». Корисна. Плекайте українську мову!

Підготував О. Голяченко

Прокрутити вгору