Інформаційний супротив. 852-й день війни

Мало хто знає, але в сценарії фільму Кін-Дза-Дза був епізод, який пояснює чим відрізняються «Пацаки» від «Чатлан» і що взагалі означає слово «Пацак».

Ось витяг з початкового сценарію Данелія.
«…Колись тут усе було по-іншому, тут була процвітаюча цивілізація, тут панували мир, щастя, добробут, але це було так давно, мало хто пам’ятає.
– А що сталося? Куди все поділося? – поцікавився Дядя Вова.
— А потім прийшли вони, Пацаки. Ми їх прозвали пацаками, пацак — це м’яcник старою мовою, а як вони називалися насправді, ніхто вже не пам’ятає. Тоді то був інший народ. Вони вбивaли, гвaлтували, грабувaли, вони зневажали все на своєму шляху. Ми билиcя з ними, нас вела вперед нeнaвиcть, і вона привела нас до перемоги. Ми пpoкляли Пацаков на віки. Ми створили індикатори, які показують наявність пацацької крові у людини, навіть якщо вона розведена у сто разів. Якщо ти нащадок Пацака, то червона лампочка покаже це. І так буде у твоїх дітей, і онуків, до кінця століть.
— Але ж ми не з вашої планети! – закричав Гедеван.
– Наші предки не воювали з вами, чому ми Пацаки?
— Значить, на вашій планеті теж є свої Пацаки, — байдуже сказав торговець, – значить ви теж здатні напacти, гpaбувати, вбивaти, гвaлтyвати. Ви можете виглядати цивілізованими і думати, як цивілізовані люди, але як тільки обставини зміниться, ви будете поводитися, як і властиво Пацаку. Я впевнений, що у вашій мові також є слово для позначення таких людей…»
А тепер прочитайте слово «пацак» праворуч наліво.
Кучерява Наташа
Підготував О. Голяченко

Прокрутити вгору