З нового навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах Хорошівської громади почали вивчати українську мову, історію та мистецтво по-новому. А саме — з елементами інфо-медійної грамотності. Навчальна програма із цих предметів містить методи критичного аналізу, інструменти верифікації інформації та медіадискурс.

У рамках проєкту «Разом Краще» учні Дворищенської гімназії переглянули відеоролик та провели круглий стіл  на тему «Навчай та розрізняй»

Під час презентації проекту експертка Галина Мінялук зазначила, що реформа шкільної освіти відбувається тоді, коли перед суспільством постали багато викликів, зокрема великий потік різноманітної інформації в Інтернеті та російсько-українська війна, яка проходить не лише на реальному полі бою, й через свідомість людей, і для того, щоб впливати на свідомість, ворог використовує усі можливі методи, і найперше – дезінформація, пропаганда, фейки, відверта брехня тощо.

«Наші діти зараз не ходять до школи за знаннями, вони можуть отримати їх з величезної кількості електронних джерел. Дорослі не можуть захистити їх, наприклад, від неправдивої інформації, — сказала Галина Мінялук,  — але ситуація для українських громадян стає ще складнішою у зв’язку з тим, що ми всі живемо в умовах гібридної війни. Для виживання нашої держави дуже важливо, щоб громадяни вміли критично мислити. Для того, щоб ефективно розрізняти правдиву і неправдиву інформацію і навчати дітей критичному мисленню і медіаграмотності.

Пані Галина зазначила, що, на її думку, найбільш успішною реалізація медіаосвіти в школах буде тоді, коли медіаграмотність викладатимуть не окремим курсом, а вона пронизуватиме всі шкільні предмети. На жаль, цифрова доба, коли одним дотиком пальця можна відчинити двері до багатьох знань, також стала часом, коли інформація воєнізується, стає зброєю, Україна стала однією з перших мішеней інформаційної війни, яку росія розв’язала із блискавичною швидкістю, зокрема, завдяки соцмережам — каналам пропаганди, що можуть поширювати нісенітницю. Але завдяки цьому досвіду Україна виробляє свої засоби протидії і тому є прикладом для решти світу».

Галина Мінялук поділилася своїми напрацюваннями в проведенні занять із медіаосвіти з педагогами Дворищенської школи.

Публікація підготовлена в рамках проєкту «Разом Краще» ГО «Інститут Креативних Інновацій» та Асоціації професійних журналістів та рекламістів Житомирщини в рамках програми Чорноморського фонду регіонального співробітництва за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю автора та ГО і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Підготувала Ольга Поліщук