Цьогоріч у 30-й ювілейній Українській антарктичній експедиції (УАЕ) братиме участь наш земляк з Іршанська Олексій Мельничук. Він – учитель фізики Іршанського ліцею.
На станції «Академік Вернадський» 30-та УАЕ має замінити попередню річну експедицію та пропрацювати до квітня 2026-го року. Учасники й учасниці експедиції в кількості 13-ти людей проводитимуть геофізичні, метеорологічні та біологічні дослідження, а також підтримуватимуть інфраструктуру станції. Дуже престижно, що в це невелике число відібраних учасників експедиції потрапив і наш земляк.
Експедиція стартувала уже 8 березня. Вона вирушила з Києва до Антарктики на станцію «Академік Вернадський». Спочатку автобусом дісталися Польщі, а потім літаками – Південної Америки. Звідти на борту криголама «Ноосфера» вирушили до Антарктики через найбурхливішу в світі протоку Дрейка.
Така непересічна подія дуже важлива та показова для Іршанської територіальної громади. Щоб потрапити до складу експедиції, Олексій Мельничук пройшов складний відбір, до якого готувався і фізично, і психологічно та як науковець, адже буде займатися науковою роботою як метеоролог.
Із такої особливої нагоди в Іршанській селищній раді відбулася зустріч керівництва громади з паном Олексієм незадовго до його від’їзду. Селищний голова Сергій Сахненко при зустрічі з науковцем висловив йому щиру повагу та вручив прапор Іршанської територіальної громади. Це знак підтримки земляку від усіх жителів. Олексію Мельничуку в селищній раді також подарували збірку поезій «Щит і меч Європи – Україна» про загиблих Героїв-Захисників місцевого поета Анатолія Пантуса з ілюстраціями художника Павла Гусєва. Ця книга – символ боротьби українського народу у визвольній війні України від російських загарбників.
Олексій Григорович із гарними побажаннями та оптимістичними сподіваннями вирушив у місце нової, складної, проте дуже цікавої роботи.
Хай наші полярники результативно працюють на Південному полюсі нашої планети, зроблять нові важливі наукові відкриття й повернуться додому вже у мирну незалежну Україну. Дуже сподіваємося через рік на цікаву зустріч із нашим земляком-полярником. Розпитаємо у нього про все цікаве, що він пережив і побачив, і розповімо вам, нашим читачам.
Детальніше про цьогорічну наукову антарктичну експедицію можна прочитати за посиланням: https://www.facebook.com/AntarcticCenter/posts/1037431695086920
Підготовлено за інформацією
офіційного сайту Іршанської
селищної ради
Фото Synhaewsky Ruslan