Що відбувається з Державною міграційною службою? Де і як можна замовити паспорт, отримати інші послуги підрозділів ДМС

Першого липня на офіційній сторінці «Міграційна служба Житомирської області» у мережі «Фейсбук» з’явилось повідомлення такого змісту:
«З 2 липня 2022 року адміністративні послуги на території Житомирської області надаватимуть наступні структурні підрозділи міграційної служби: Управління ДМС у Житомирській області – 0987090601; Бердичівський відділ – 0682421883; Богунський відділ – 0985016529; Житомирський відділ – 0934964206; Коростенський відділ – 0632209367; Новоград-Волинський відділ – 0660506833; Чуднівський сектор – 0968853123.
Про подальші зміни у роботі підрозділів повідомимо додатково на сайті ДМС України та сторінці УДМС у Житомирській області у мережі «Фейсбук»».
Одразу від людей посипались різні запитання: «А якщо документи здані до другого липня? А якщо здані вже давно, то де забирати паспорт? Як мені бути з українським паспортом, два місяці його чекаю, і тут призупинили роботу? А як дітям отримати паспорт, коли виповнилось 14 років? Як бути із закордонним паспортом, який повинен бути готовим у найближчі дні, як можна його отримати? Це що, паспортний стіл більше не буде працювати?» – і ще багато подібних.
На сторінці «Наш» у мережі «Фейсбук» представники Хорошівського сектору міграційної служби намагались відповідати людям на поставлені запитання. З того, що там пояснювали, зрозуміло одне: тепер за всіма потребами, що стосуються оформлення будь-яких паспортів – чи українських, чи закордонних, – треба звертатися в УДМС у Житомирській області за адресою: Чуднівська, 105. Про те, чи буде працювати «наш паспортний стіл», відповіли, що поки призупиняється робота на невизначений термін. Висловили сподівання, що це тимчасово.
Наші кореспонденти наполегливо намагалися вияснити інформацію про те, відповідно до якого розпорядчого документа відбувається таке «призупинення» діяльності підрозділів Державної міграційної служби на території нашої області, і зокрема в Хорошеві, та з якою метою. Ми зверталися і спілкувалися з працівниками сектору ДМС у Хорошеві, із працівницею, що відповідає за зв’язки із громадськістю і ЗМІ із Міграційної служби Житомирської області, телефонували на «гарячу лінію» Державної міграційної служби, спілкувалися з представниками Хорошівської селищної ради, телефонували колегам із сусідніх областей. Проте нічого суттєвого нам вияснити не вдалося. Ми лише зрозуміли, що цей процес відбувається у кількох областях України.
Після нашого звернення до Міграційної служби Житомирської області на їхній офіційній сторінці з’явилось нове повідомлення такого змісту:
«До уваги громадян, які подали документи для оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон у підрозділах, що призупинили роботу!
Перевірити стан оформлення документів можна за допомогою електронного сервісу на офіційному сайті ДМС – https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html».
Далі повідомляється, де саме можна отримати вже готові документи. Жителі громад, яких обслуговував Хорошівський сектор ДМС, мають звертатися в УДМС у Житомирській області.
Враховуючи звернення і коментарі наших жителів, ми розуміємо, що таке рішення принесе багато незручностей людям, бо поїздка до Житомира – це і час, і понад 200 гривень на дорогу, це і складнощі у зв’язку з пересуванням громадським транспортом у таку спеку.
Тому можемо лише поспівчувати. І чекаємо офіційних зрозумілих пояснень від ДМС України. Редакція буде відслідковувати та інформуватиме про перебіг ситуації із роботою Хорошівського сектору міграційної служби.
Підготувала Надія Панченко

Прокрутити вгору