У п’ятницю, 26 серпня, на базі редакції газети «Прапор» відбувся другий баркеп для старшокласниць і старшокласників про безпеку в Інтернеті «Створюй, спілкуйся: якісний інтернет починається з тебе». Його провела Ірина Сівінська. Розпочалася зустріч із знайомства та презентації учасників та учасниць. Потім ознайомилися з основними аспектами безпечного поводження в інтернеті. Обговорили, як уникнути й убезпечитися від загроз в інтернет-просторі, які зустрічаються найчастіше. Пройшли тестування щодо безпеки в Інтернеті. Визначили рівень знань й алгоритм дій у разі потрапляння у скрутну ситуацію, пов’язану з кібершахраями чи злочинами. Особливу увагу приділили темі протидії пропаганді та фейкам під час війни.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2022/09/10-02-05-01349b6396240c422407d3a.jpg)
Найбільш цікавою для учасників була частина, де вони вчилися знімати коротенькі цікаві відео та робити якісні фото для соціальних мереж. Обрали для цього зручну локацію кабінет із дзеркалами у Хорошівському будинку культури. Учасники на прикладі відпрацювали, як треба робити інформаційно змістовні відео чи якісні фото з додаванням різних ефектів. – Сьогодні Інтернет проник у наше життя і діяльність. Окрім комп’ютерів та ноутбуків, ми підключаємо до Інтернету все: мобільні телефони, планшети, телевізори й багато інших портативних пристроїв. Саме тому дуже важливо знати якомога більше про безпеку у Всесвітній мережі. Необхідно знати й застосовувати правильні способи захисту нашого приватного життя, коли ми перебуваємо онлайн, – відзначила Ірина Сівінська.
На завершення зустрічі учасники отримали пам’ятки з основними правилами поведінки в інтернеті.
Публікація підготовлена в рамках проєкту «Разом Краще» ГО «Інститут Креативних Інновацій» та Асоціації професійних журналістів та рекламістів Житомирщини в рамках програми Чорноморського фонду регіонального співробітництва за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю автора та ГО і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.
Підготувала Ольга Поліщук