В Україні вперше вводять окрему заборону на вилов щуки

У нашому краї дуже багато рибалок-любителів. Чимало таких, кому особливе задоволення приносить саме зимова риболовля. День на річці вважається вдалим, якщо пощастило дістати з лунки з-під льоду блешню зі щукою, а не лише з окунцями та плотвою. Щука – бажаний улов для багатьох. По-перше, це адреналін і активний відпочинок для рибалки, по-друге, щука – смачна річкова риба. З неї можна приготувати багато різних страв, які гарно нам усім смакують.


Проте за інформацією Державного агентства меліорації та рибного господарства України, невдовзі рибалкам доведеться зробити перерву, необхідну для успішного відновлення популяцій цього цінного виду прісноводних хижаків.


«Уже з 15 лютого, відповідно до нових Правил любительського і спортивного рибальства, у всіх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) встановлюється заборона на добування (вилов) щуки на період нересту, яка діятиме до 31 березня.


Ця заборона в Україні вводиться вперше і нарешті відповідатиме логіці процесу розвитку цього виду риб. Адже щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами інших видів.
З метою захисту плідників у переднерестовий та нерестовий періоди, термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але й на час переднерестової активності. Адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, протягом яких щука є дуже вразливою до вилову», – повідомляється на офіційному сайті галузевого агентства darg.gov.ua.


А також тут попереджають про відповідальність за порушення цієї заборони. За незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 грн.


І ще сайт містить нагадування рибалкам про заборону вилову риби на зимувальних ямах, яка діятиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2023 року.
Підготувала Світлана Федоренко

Прокрутити вгору