Ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні вона на всіх одна… Уже дев’ять років Україна втрачає кращих своїх синів, які захищають нас у війні з агресивною московією та її найманцями. Наш народ переживає найтрагічніші сторінки своєї історії. Болить душа за мужніх Героїв, які віддають найцінніше – своє життя – для того, щоб ми з вами могли жити.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/07/361573650_1409672226551403_3557703207688148055_n.jpg)
На жаль, 20 липня в Іршанській громаді об’єднало людей велике горе. Тут провели в останню путь жителя села Красносілка Шершнівського старостинського округу Дубіну В’ячеслава Васильовича.
Народився В’ячеслав Дубіна 1 січня 1965 року в с. Красносілці, тоді Ковалівської сільської ради Коростенського району. (У документах зазначено місце народження – село Ковалі. Після реформи децентралізації був Ковалівський старостинський округ Іршанської ТГ. Проте з січня 2022 року цей округ був приєднаний до Шершнівського старостату).
У Красносілці В’ячеслав зростав, навчався у Ковалівській неповній середній школі. Потім закінчив Головинське професійно-технічне училище у 1983 році та два роки був на строковій військовій службі. Пізніше одружився на коханій Світлані та разом проживали в Коростені. Упродовж трудового життя В’ячеслав Васильович працював на різних підприємствах: «Автосвіт», «Жовтнева кузня», переважно на посадах водія-автослюсаря. Проте весь час він прагнув на свою малу батьківщину, де пройшло дитинство. Із часом сім’я Дубін переїхала в рідну Красносілку. Купили будинок, перебудували його, зробили собі гарне, доглянуте гніздечко і там проживали. А В’ячеслав Васильович працював у ДП «Коростенський лісгосп АПК» лісником, пізніше – трактористом. Користувався повагою і шаною у колективі, серед керівництва підприємства.
У перші дні після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну він був мобілізований та став на захист своєї Батьківщини.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/07/sajt1-4.jpg)
В’ячеслав Дубіна – солдат, водій-електрик відділення управління мінометної батареї механізованого батальйону однієї із механізованих бригад, загинув 7 липня під час виконання службових завдань із захисту Батьківщини внаслідок штурмових дій з боку противника поблизу населеного пункту Авдіївка Покровського району Донецької області. Чоловік мужньо виконував свій військовий обов’язок, захищаючи волю та незалежність України.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/07/sajt3.jpg)
Кортеж із загиблим воїном зустрічали живим коридором шани його найрідніші люди, родичі, друзі, колеги, знайомі та вдячні односельчани, покладаючи квіти перед автомобілем з домовиною Героя-земляка. Спочатку прощалися із загиблим героєм на його рідному обійсті в Красносілці. Біля хати священники УПЦ: о. Степан – настоятель Шершнівського Хрестовоздвиженського храму та о. Михайло – настоятель Лісівщинського храму Казанської Божої Матері відслужили літію.
Потім траурний кортеж прибув у Ковалі, де біля сільського клубу відбувся траурний мітинг із вшанування загиблого Героя-захисника, ведучим якого був Володимир Кайдалов.
На мітингу мали слово Іршанський селищний голова Сергій Сахненко, староста Шершнівського округу Наталія Ющенко та представник Коростенського військкомату (РТЦК та СП) капітан Олександр Микитчук.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/07/sajt4.jpg)
Вони висловили глибокі співчуття дружині загиблого Світлані та сину Віталію, усім рідним, а також глибокий сум і жаль із приводу тяжкої втрати жителя громади, свідомого і героїчного українця.
Друзі розповідають: коли В’ячеслав Васильович приїздив на ротацію то у спілкуванні сказав, якщо станеться так, що він загине, то хоче, аби його поховали на кладовищі в Ковалях. Його й поховали згідно із заповітом з усіма громадянськими та військовими почестями. На кладовище його тіло побратими несли на руках.
Пам’ять про Героя В’чеслава Дубіну назавжди залишиться в серцях рідних, побратимів, земляків, в історії держави. Син завжди пишатиметься своїм батьком.
Вічна пам’ять і слава Героям! Герої не вмирають!
Підготувала Надія Панченко