Війна навчає нас бути сильними. Іноді понад власні можливості. Проте й сильні духом виснажуються, а часто й зневірюються під тиском випробувань. І мова йде не стільки про тих, хто мужньо сприймає звістку про ще одного загиблого, а радше про тих, кого без йоти вагань називаємо Героями.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2024/01/70bdbc239bbfa5ce4e086482fb2ddbee.jpg)
Коли Ігор востаннє приїжджав додому, уже не був таким говірким, як раніше. Просто стомлено мовчав. Не скаржився. Уже не розповідав, якою жахливою є війна на передовій, де він, власне, і був ще з самого початку повномасштабного вторгнення. Херсонщина, Запорізька область, Бахмут, Соледар… Скільки побачено обірваних життів, скалічених тіл та доль!.. У той момент здавалося, що вже й сам відчай закам’янів у ньому і поволі тоншала та невидима нитка, на якій трималася несамовита жага до життя.
А як багато зроблено для фронту! Власним коштом, коштом родини та добрих людей купувалася та ремонтувалася військова техніка: ніхто й не думав рахувати за принципом «заробив», «моє»… Приймати такі рішення спонукала віра в Перемогу над ворогом та непоборне бажання допомогти побратимам, із якими його об’єднало прагнення миру та добра для свого народу. Умови, у яких доводилося перебувати на фронті, були не з легких, особливо в зимовий період. Щоб хоч якось зігрітися, вони використовували тепло окопних свічок або ж гладили та пригортали до себе кішок, які також рятували воїнів і від надокучливих гризунів.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2024/01/49a88b70f39567bfec190bf7b01c459f-768x1024.jpg?v=1705051211)
Кожного разу, коли Ігор приїжджав додому, неодмінно брав для побратимів гостинці. Ось що розповідає сестра дружини Ігоря Віталійовича Лідія Петрівна Будяківська: «Ігор завжди говорив, що хлопцям, які «на нулі», дуже важлива підтримка з тилу, хоча б найменша. Важливо, щоб про них не забували».
Ігор Голяченко був Людиною з великої літери. Ніколи не підвищував голос на інших, завжди готовий допомогти кожному, хто цього потребував, любив свою землю та її людей. Однак ворог помстився за його гуманність і патріотизм: укоротивши віку, відібрав чудового тата у двох дітей, люблячого чоловіка у дружини й останню дитину у матері. Якби не клята війна, усе могло б бути зовсім по-іншому.
Народився Голяченко Ігор Віталійович у селі Зубринка Володарськ-Волинського району Житомирської області 7 червня 1978 року. Рідна Зубринська школа допомогла сформуватися найкращим рисам характеру, а служба у лавах армії у м. Старокостянтинів допомогла зміцнити дух та відкоригувати військові навички. Потім здобув вищу освіту у Міжрегіональній академії управління персоналом за спеціальністю «менеджмент».
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2024/01/ivi.jpg)
Коханням усього життя для Ігоря Віталійовича стала Людмила Петрівна Ткачук, уродженка села Ліски. Одружившись із Людмилою, був, мов рідний син, прийнятий у родину Марії Іванівни та Петра Миколайовича Ткачуків. Життя минало у швидкому, наповненому кропіткою працею, ритмі. Будівництво власного дому, робота на посаді заступника директора ПП «Фенікс». А потім Ігор Віталійович працював і звичайним будівельником. Двоє синів-соколів тішили батьківське серце, адже старший Максим – студент військової кафедри Поліського національного університету, а молодший Владислав – допитливий, обдарований шестикласник однієї зі шкіл Житомира. Жити б та радіти життю, милуватися б десятками посаджених яблуньок біля відбудованої ним у Лісках ферми, вдихати б на повні груди свіже повітря, поратися б по господарству… Безжальна війна перекреслила все в одну мить.
Та залишилася світла і вічна пам’ять про Людину-Героя, воїна десантно-штурмових бригад, а також 46 аеромобільної бригади Голяченка Ігоря Віталійовича, чиє життя обірвалося при виконанні військового завдання 1 січня 2024 року біля Мар’їнки, що на Донеччині.
Про красу душі та велич духу Героя свідчать отримані ним державні нагороди: відзнака Міністерства оборони України – Хрест Десантно-штурмових військ, медаль «За відвагу», медаль «Честь. Слава. Держава», нагрудний знак «Шлях честі». За сумлінну працю Ігор Віталійович відзначений подяками та нагородами.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2024/01/bezыmyannыj.jpg)
Усі, хто знав Ігоря Голяченка, говорять про нього лише теплі слова. Колишня однокласниця Регіна Францівна Мороз (у дівоцтві Куликівська) так згадує про загиблого: «Ігор був дуже доброю, життєрадісною, відповідальною, абсолютно неконфліктною людиною. Для кожного мав щире, відкрите серце. І роки його зовсім не змінили». Нехай же він залишиться таким і в наших серцях.
Прощальна церемонія та відспівування Героя відбулося 8 січня у житомирському Свято-Михайлівському соборі. Поховання Воїна-Захисника відбулося на Смолянському військовому кладовищі з усіма громадянськими та військовими почестями.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2024/01/ipvvrer.jpg)
Тож пам’ятаймо завжди про тих, хто ціною власного життя виборює нам свободу, хто на фронті щомиті ризикує собою. Доземно уклонімося перед подвигом кожного Героя. Із вдячністю. І міцною вірою у прийдешню Перемогу.
Марія Чепель