Восени збирають урожай усі добрі господарі. До таких належать і наші лісівники Хорошівського лісництва ДП «Пулинський лісгосп АПК». У них є багато роботи восени, проте серед найважливіших завдань – збір насіння деревних порід, саджанці яких потім будуть висаджуватися для поповнення та розширення лісових масивів цінними породами дерев.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2022/10/309389994_1284160352436943_74374.jpg)
Учнівські та педагогічні колективи кількох загальноосвітніх закладів Хорошівської громади уже багато років плідно співпрацюють із Хорошівським лісництвом. Зокрема, активно восени заготовляють жолуді. Потім із них у розсаднику спеціалісти вирощують саджанці і доглядають за ними. У майбутньому ці деревця стануть лісом для наших дітей, онуків і правнуків.
На допомогу місцевим лісівникам активно долучилися учні Дворищенської гімназії. Вчителі наголосили на головних правилах безпеки та розповіли про вимоги до збирання цінного насіння. Діти збирали жолуді на території своєї школи, в дубовому парку – історичному місці рідного села. Вони так співпрацюють із лісівниками вже не перший рік. Учні із задоволенням працюють. Для них це справжні незабутні емоції від спілкування на природі, а ще – від усвідомлення важливості своєї праці для майбутнього лісу.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2022/10/309360386_785965439277049_170177179967665006_n.jpg)
Активно збирають жолуді й учні Хорошівського ліцею №2 та Рижанського ліцею.
До цієї дуже корисної й потрібної справи можуть, за бажанням, долучитися учні інших освітніх закладів, а також дорослі.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2022/10/mycollages-27-1.jpg)
Ми звернулися у Хорошівське лісництво за коментарем із цього приводу.
Помічниця лісничого Лариса Кравчук пояснила: – Збирати жолуді й приносити до нас у лісництво може кожен. Але ми приймаємо тільки якісне насіння – без пошкоджень, не проросле, не поточене шкідниками. За 1 кілограм якісних жолудів лісництво платить 20 гривень. Запрошуємо всіх до співпраці, – сказала пані Лариса.
Тож якщо хтось має бажання долучитися до доброї справи та ще й трохи підзаробити – збирайте гарні жолуді й співпрацюйте з лісівниками.
Підготувала Надія Панченко