Бути захищеним в Інтернеті – просто!

У Високівській територіальній громаді для учнів Забрідського ліцею провели тренінг «Безпека в Інтернеті: навчаємось розрізняти та спростовувати фейки в Інтернет-мережі», спрямований на підвищення медіаграмотності серед учнів старших класів, розвиток критичного мислення і комунікативних навичок ліцеїстів.

Під час заходу учні оволоділи практичними навичками з фактчекингу, навчилися  розпізнавати неправдиву інформацію в інтернеті, а також  ознайомилися з  правилами безпечного  користування соціальними мережами.

«Слід зазначити, що медіаграмотність – це наш потужний щит від фейків та викривленої інформації. І зараз це одна з ключових навичок XXI століття, без якої не обійтися нікому. Дійсно, сучасний інформаційний потік настільки потужний, що навіть дорослим буває дуже складно зрозуміти, де ж правда. Діти активно споживають різноманітну інформацію змалечку, тож їм критично важливо бути медіаграмотними!» – зазначив  ініціатор  заходу Микола Бардук.

Тренінг відбувся в рамках спільної ініціативи активістів Високівської громади та газети «Прапор», підтриманої в рамках проєкту «Разом Краще», після проходження додаткового навчання в сфері медіаграмотності та протидії фейкам і пропаганді.

Публікація підготовлена в рамках проєкту «Разом Краще» ГО «ІнститутКреативних Інновацій» та Асоціації професійних журналістів та рекламістів Житомирщини в рамках програми Чорноморського фонду регіонального співробітництва за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю автора та ГО і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Ольга Дикунець

Прокрутити вгору