Нещодавно активні підлітки долучилися до зйомок відеоролика про медіаграмотність, який організували Ірина Сівінська та фотографка, відеоредакторка Анна Желізко, основною ідеєю якого стало ознайомити юних глядачів із поняттями «Медіограмотность» та «Медіаосвіта», а також наголосити на необхідності відрізняти правдиву інформацію від обману та розвинути критичне мислення.

Робота над проєктом розпочалася ще влітку. Спочатку підготували цікавий літературний сценарій. У ньому у віршованій формі розповідається про основні проблеми, які несуть сучасні засоби масової інформації, телебачення, різні інтернет-ресурси, а також ключові правила та принципи медіаграмотності, які має знати кожен. Затим тривав довгий процес репетицій. Учасники відточували кожну мізансцену у сценах, вивчали хореографічні заставки, довго працювали над текстом, розставляли інтонаційні та логічні акценти.
Зйомки відбувалися на різних тематичних локаціях. Учасники були поділені на вікові групи. Кожна група розкривала певну проблему, а потім озвучувала її вирішення.
На початку відеоролика звучить текст: «Цілодобово на пересічного читача, глядача, юзера мережі виливається цілий інформаційний океан. Ті, що володіють засобами масової інформації, вже давно використовують безкінечну зливу фактів, новин, зображень і відео, щоб маніпулювати беззахисними споживачами.
Інформаційна війна не вщухає ні на мить, приносячи суттєві перемоги й зиск зловмисникам, створюючи фантоми й міфи, змушуючи іноді велетенські маси людей вірити в неіснуюче. Ось чому такою важливою є медіаграмотність. Це можливість протистояти цим атакам, виводячи авторів-маніпуляторів, пропагандистів, створювачів фейків на чисту воду правди!» У цьому тексті якнайточніше передано головну ідею проєкту.
Наступним етапом стане презентація відео для цільової аудиторії.
Публікація підготовлена в рамках проєкту «Разом Краще» ГО «Інститут Креативних Інновацій» та Асоціації професійних журналістів та рекламістів Житомирщини в рамках програми Чорноморського фонду регіонального співробітництва за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю автора та ГО і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Підготувала Ольга Поліщук