Добрий день. Сьогодні маємо суботу, 5 березня. Загальні новини по державі ви всі знаєте. Наші війська стримують рашистську навалу і успішно її б’ють. За це їм велика вдячність і уклін. https://www.facebook.com/groups/1438165276253946/user/100073797100699

Сьогодні у нас оперативна обстановка більш-менш нормальна в нашій громаді.

Хочу звернутися до вас із проблемними питаннями.

По-перше, у нас в районі Троянова і десь в районі Дворище-Калинівка було збито два ворожих літаки. Один із Троянова десь пішов на Малин, другий десь ішов поряд через нашу громаду. Я звертаюся до мисливців і до людей, які стоять на блокпостах. Проявляйте, будь ласка, пильність. Якщо будете робити якісь пошуки, то обов’язково по 2-3 чоловіки, не менше. Якщо знайдете – це буде дуже добре, бо ці знахідки дуже цінні. Якщо ви навіть знайдете сліди якісь, то, будь ласка, зразу повідомляйте чи нас, чи військкомат, чи поліцію, щоб можна було вжити відповідних заходів реагування.

Охорона працювала вчора, займалася поточними питаннями, поліція також і пожежна – працюють в посиленому режимі. Всі працюють.

Прошу не робити фото блокпостів. Ви вчора бачили відео з Шуфричем. Зараз ніхто ні з ким церемонитись не буде, тому, будь ласка, будьте обачні й розумні. І взагалі не треба ходити і фотографувати по селищу.

І ще. Якщо ви ввечері вийшли у двір і почули якийсь шум – не беріть ліхтарика й не шукайте того дрона. Це по-перше нервує людей, які стоять на блок-постах, по-друге, зразу виїжджають оперативні групи й починають шукати, хто це світить – чи це хтось навмисно світить і подає якісь сигнали, чи це просто відсвічування, бо хтось щось шукає. Тому прошу такого не робити.

На дорогах будуть встановлені додаткові перепони, щоб автомобілі скидали швидкість. Вони встановлюються в нових місцях .Тому прошу водіїв бути обережними, не перевищувати швидкість, їздити по дорогах уважно.

У нас усі нормально затемнилися. Це добре. Прошу всіх зараз не вмикати ніякі циркулярки, не ріжте дрова – це нервує ваших сусідів. Люди зараз нажахані. Прошу це враховувати. Якщо не маєте чим зайнятися – допоможіть стареньким чи хворим, відвідайте одиноких.

Прошу виконувати правила при проїзді по блокпостах: вимкнути світло фар, увімкнути світло в салоні, виконувати всі вимоги. Взагалі заборонено провозити тільки незареєстровану холодну або вогнепальну зброю.

Зараз є багато підозрілих людей. Ворог їх уже давно «законсервував», вони починають «вилазити» і виконувати різну підривну діяльність. Вони це роблять у першу чергу для того, щоб посіяти страх і паніку. Тому прошу цьому не піддаватися.

Якщо ви вирішили виїхати чи вивезти свою родину десь за кордон, будь ласка, робіть це. Але не треба створювати ажіотаж, щоб усі навколо подумали, що це евакуація.

Зараз поліція почала дуже активно боротися із самогоноварінням. Виливають самогонку. Попереджаю усіх самогонників, щоб припинили свою діяльність. На сьогодні це злочин.

Вчора бачив на дитячому майданчику дітей. Думаю, зараз не час дітям бути без нагляду дорослих і віддалено від безпечних місць. Прошу батьків приділяти дітям належну увагу. Не треба виводити їх на майданчики. Не забувайте, що йде війна! Кругом небезпека, особливо для дітей.

Багато людей занепокоєні тим, що у спілкуванні з родичами з росії бачать, що ті їх не розуміють і вірять пропаганді. Зауважте, якщо там у людей замість голів телевізор, то немає з ким дебатувати.

Дуже дякую усім нашим мешканцям, хто долучився до допомоги в ці складні часи. Ми загалом зібрали близько 215 тисяч гривень від людей. Усім дуже дякую. Кошти ми витрачаємо за призначенням. Збираємо чеки, аби потім прозвітуватися. Частково ми проплатили закупівлю спорядження для військових, також їде до нас уже з Ожиша допомога. Сподіваємося, що завтра вони пересічуть наш кордон і будуть на території Львівської області. Поїдемо все заберемо. Всім дякую.  В цьому плані все добре. Хто хоче надавати допомогу – звертайтеся в координаційний пункт в приміщенні адміністрації.

Усе буде добре! Все буде Україна! Слава Україні!

Підготувала Надія Панченко